Чим і як труять сучасні "клофелінщики" (відео)

Як не стати жертвами злодіїв.

До України повернулася кримінальна класика 90-х - отруєння клофеліном і пограбування. Статистика – жахає. До відділення токсикологічної реанімації Київської міської лікарні швидкої допомоги привозять зараз щонайменше три постраждалих за тиждень. Але насправді зараз труять зовсім не клофеліном. А чимось іншим: сильнішим і смертельним. Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тижня, повідомляють Патріоти України.

Класичний сценарій сучасних "клофелінщиків"

Ця історія трапилася у Львові. Минулого тижня двоє киян ввечері пішли у найвідвідуваніше місце туристичної столиці України. Знаменита Площа Ринок - вечеря тут ледь обов'язковий моціон кожного приїжджого. Субота. Купа колоритних кафе. І купа щасливих облич довкола. Приємні, інтелігентні, цікаві хлопці жваво виказували спільний інтерес до незвичного мототаксі, яке з подивом розглядали чимало інших людей. Слово по слову і запропонували пару крапель за знайомство.
За словами потерпілого, разом із приятелем їх приводили до тями якісь добросердні перехожі вже о сьомій ранку. Потім зрозуміли, що їх пограбували. Куди зникла ціла ніч – не пам’ятають. Викликали поліцію, бо зрозуміли, що їх чимось обпоїли.
В поліції заяву прийняли та відкрили провадження за статтею "Крадіжка". І така кваліфікація вкрай поблажлива для цього злочину. Цим двом киянам пощастило. Втратили майно, а могли померти.

Що відомо про злочин

Насправді, цей вид злочину один з найвідоміших. Тих, хто цим промишляє, люди називають клофелінщиками. В бандитські 90-ті отруту можна було отримати будь-де. Чай цілком відповідний напій, аби туди підсипати що завгодно. Та смерть від клофеліну стала настільки частою, а фармацевтика так просунулася, що нині злочинці замінили клофелін психотропами. Утім, спосіб той же.
"Раніше – в 90-ті роки - труїли саме клофеліном. Він викликає зниження тиску до такого ступеню, що людина втрачає свідомість. Зараз отруєнь клофеліном немає. Використовують інші речовини – речовини психотропної дії. Внаслідок яких людина втрачає свідомість і не може себе контролювати", - каже завідувач відділенням токсикологічної реанімації КНП Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Микола Калиш.
Ці препарати, зазвичай, застосовують у психіатрії та наркології, як заспокійливе. Вони впливають на нервову систему та безпосередньо на кору головного мозку. Ще гірша новина – здебільшого це не один препарат, а суміш кількох. І небезпека передозування зростає в рази. Наслідки можуть бути фатальні – смерть людини через удушення. Або кома вищої нервової системи – серце б’ється, а мозок – мертвий.
"До карантину привозили кожного дня по кілька людей. Зараз карантин – менший потік людей. На тиждень – 2-3 привозять. Коли у 90-ті був бардак, труїли регулярно. Потім навели порядок в Україні, не було взагалі таких отруєнь. Від 2014 року – знов", – розповів Микола Калиш.
Лікар каже, пацієнти переважно чоловіки. Коли приходять до тями, просто йдуть додому. Заяву в поліцію не пишуть, бо нічого не пам’ятають та й соромно їм. Адже здебільшого їм щось підмішували, коли вони вже були напідпитку. Алкоголь пришвидшує та посилює дію цих психотропів.
Тому офіційно таких випадків у поліції небагато.

Класичний сценарій сучасних "клофелінщиків" незмінний.

"За допомогою шприца, скажімо так, не порушуючи зовнішньої ознаки того, що пляшка відкривалася. Вони не п’ють, вони ніколи не п’ють. Дія цих ліків, суть в тому, що вона дуже бистра, дуже швидко відбувається той стан, коли людина себе не контролює", - розповів колишній прокурор Кіровоградської області, адвокат, юрист Сергій Жолонко.
Здебільшого це стається в кафе, у парках, біля аеропортів, автовокзалів. Але у топі все та ж залізниця. У поліції кажуть, вокзал – клондайк для таких зловмисників. Саме тут орудують цілі групи – від 2 до 4 осіб. Бо подорожніх тут можна пригостити будь чим – від кави до горілки. А в потоці людей жертва, яку вже обібрали та яка мирно спить, не приверне уваги.
Порада одна – будь-яка рідина поряд з малознайомою людиною - потенційно отруєна. Особливо небезпечний алкоголь та багатолюдні місця – автовокзали, аеропорти і залізниці.

"У площині громадської думки - це просто бімба. Бо хороші руські миттєво покидали всі свої пасочки і почали скиглити й верещати": Журналістка - про ідею позбавити росіян віз

четвер, 11 серпень 2022, 12:29

Українська мистецтвознавиця, журналістка Зоя Звиняцківська відреагувала на ідею позбавити росіян віз, яку висловили президент Володимир Зеленський і високопоставлені українські чиновники, передають Патріоти України. Нагадаємо, раніше Зеленський заклика...

Брав участь у Антимайдані: Доцента, який здавав позиції ЗСУ, звільнять із харківського вишу

четвер, 11 серпень 2022, 11:59

Готується наказ про звільнення доцента кафедри фізики металів та напівпровідників НТУ "ХПІ" Максима Решетняка. Про це повідомили у пресслужбі НТУ "ХПІ", передають Патріоти України. Тільки-но ректор підпише документ, його буде опубліковано на офіційному...