Чим тепер загрожує громадянину України відсутність військового квитка. Адвокат дав пояснення

Які наслідки відсутності військового облікового документа для військовозобов’язаного у матеріалі ТСН роз’яснює юрист Ростислав Кравець.

Чи можуть відмовити у прийманні на роботу через відсутність військово-облікового документа

За словами юриста, відсутність військового квитка чи іншого військово-облікового документа не може бути підставою для відмови у прийнятті на роботу. Кодекс законів про працю та стаття 43 Конституції гарантує особі працевлаштування.

Чи можуть звільнити військовозобов’язаного з роботи через відсутність військового квитка

Адвокат пояснив, що відсутність військового квитка, чи прописного свідоцтва, або тимчасовою свідоцтва не є підставою звільнення з роботи. Тому що цього не передбачає Кодекс Закону «Про працю». «Тому, – за словами Кравця, – будь-які погрози керівників через те, що ви не стали на військовий облік чи ви не надаєте відповідні військово-облікові документи, не є підставою для звільнення вас з роботи».

Тобто, як підсумував адвокат, «звільнити вас у зв’язку з відсутністю військово-облікового документа не можуть, відмовити, на мій погляд, у прийнятті на роботу у зв’язку з відсутністю військового квитка вам теж не можуть». До того ж, на сьогодні перевірок роботодавців немає, як і немає допуску до них представників ТЦК.

Що не можна робити без військового квитка за словами військових

Начальник сектору комплектування Київського міського ТЦК та СП Олександр Коновалов зазначив, що на роботу військовозобов’язаного можуть взяти, так само як зарахувати на навчання, лише після пред’явлення облікового документа.

Що стосується одруження чи лікування, за словами військового жодних обмежень щодо реєстрації шлюбів чи розлучень, так само як лікування військовозобов’язаного в закладах охорони здоров’я в чинному законодавстві не існує.

Більшість фінансових додатків в Україні – російські: Як українці самі заплатили чималу суму ворогу

середа, 27 вересень 2023, 22:30

50% застосунків для фінансів в Україні мають російське походження. Про це свідчать результати дослідження фінтех-стартапу Saldo Apps та аналітичного сервісу для мобільних застосунків ASObot, передають Патріоти України. App Store та Google Play налічуют...

Український футболіст забив гол в Іспанії та вивів свій клуб на перше місце (відео)

середа, 27 вересень 2023, 22:16

Український нападник "Жирони" Артем Довбик забив свій третій гол у чемпіонаті Іспанії. 26-річний гравець збірної України відзначився у грі 7-го туру проти "Вільярреалу", передають Патріоти України. Наш співвітчизник вийшов у стартовому складі та на 56-...