Цими вихідними, коли (так співпало) Росія почала процедуру передачі раніше захоплених нею українських кораблів, зіграв весілля Володимир Варімез - один з 24 наших моряків, що потрапили в російський полон в листопаді 2018 року під час переходу кораблів з Одеси до Маріуполя і звільнених у вересні нинішнього року, повідомляють Патріоти України.
Цю радісну подію 27-річний старший матрос буксира «Яни Капу» відсвяткував на своїй малій батьківщині - в Болградському районі Одеської області. На урочисту церемонію в Болградському районному РАЦСі зібралися рідні, друзі, просто місцеві жителі, які майже десять місяців перебування Володимира в російських застінках переживали за земляка. Інна - кохана Володимира Варімеза - всіма силами підтримувала його в той важкий час. Вона не тільки писала листи (які далеко не завжди доходили до адресата), але і приїжджала на судові засідання. У вересні, практично відразу після звільнення Володимира, відбулися заручини. А нині молодята офіційно оформили свій сімейний союз. Їх чекають приємні клопоти - облаштування нової квартири, яку моряку надали в Одесі.
Молодята навчаються у вишах. Зокрема, Володимир вступив до Національного університету «Одеська морська академія» і продовжує службу в рядах Військово-морських сил ЗС України. На момент захоплення українських кораблів Володимир був зв'язківцем на рейдовому буксирі «Яни Капу». До анексії Криму він служив в Севастополі на катері «Сміла», екіпажу якого вдалося вивести цей плавзасіб в порт Одеси. Виконуючи перехід до Маріуполя в листопаді 2018 го, моряк планував встигнути на сімейне торжество - в Ізмаїлі на нього чекали на 50-річний ювілей батька. Однак опинився в російському полоні. Там він і «відзначив» своє 27-річчя.
На затриманого моряка, як і на його товаришів по службі, після затримання в кінці листопада 2018 року в Керченській протоці завели кримінальну справу за незаконний перетин російського кордону. На засіданнях підконтрольного РФ Київського райсуду Сімферополя Варімез зажадав перекладача на українську мову і відмовився свідчити, посилаючись на Женевську конвенцію про статус військовополонених. Згодом адвокат моряка Анрі Цискарішвілі відзначав його почуття гумору і витримку. «Не дивлячись на все, що відбувається, він примудряється зберігати позитивний настрій, багато сміється, жартує. У ситуації, що склалася головною незручністю вважає гучне хропіння сусіда по камері», - писав у лютому 2019 року адвокат.
На Закарпатті прикордонники знайшли 21-річного юнака, для якого спроба незаконного перетину кордону ледь не закінчилася загибеллю. Хлопець чотири дні блукав у горах. Про це повідомляє Держприкордонслужба, передають Патріоти України. Надивившись у соцме...
На Рівненщині правоохоронці розслідують випадок жорстокого нападу на працівницю фірми, яка в минулому році відмовилась працевлаштувати одну з місцевих мешканок. Про це розповів адвокат постраждалої Ігор Демідов, передають Патріоти України. "Йдеться про...