Цими вихідними, коли (так співпало) Росія почала процедуру передачі раніше захоплених нею українських кораблів, зіграв весілля Володимир Варімез - один з 24 наших моряків, що потрапили в російський полон в листопаді 2018 року під час переходу кораблів з Одеси до Маріуполя і звільнених у вересні нинішнього року, повідомляють Патріоти України.
Цю радісну подію 27-річний старший матрос буксира «Яни Капу» відсвяткував на своїй малій батьківщині - в Болградському районі Одеської області. На урочисту церемонію в Болградському районному РАЦСі зібралися рідні, друзі, просто місцеві жителі, які майже десять місяців перебування Володимира в російських застінках переживали за земляка. Інна - кохана Володимира Варімеза - всіма силами підтримувала його в той важкий час. Вона не тільки писала листи (які далеко не завжди доходили до адресата), але і приїжджала на судові засідання. У вересні, практично відразу після звільнення Володимира, відбулися заручини. А нині молодята офіційно оформили свій сімейний союз. Їх чекають приємні клопоти - облаштування нової квартири, яку моряку надали в Одесі.
Молодята навчаються у вишах. Зокрема, Володимир вступив до Національного університету «Одеська морська академія» і продовжує службу в рядах Військово-морських сил ЗС України. На момент захоплення українських кораблів Володимир був зв'язківцем на рейдовому буксирі «Яни Капу». До анексії Криму він служив в Севастополі на катері «Сміла», екіпажу якого вдалося вивести цей плавзасіб в порт Одеси. Виконуючи перехід до Маріуполя в листопаді 2018 го, моряк планував встигнути на сімейне торжество - в Ізмаїлі на нього чекали на 50-річний ювілей батька. Однак опинився в російському полоні. Там він і «відзначив» своє 27-річчя.
На затриманого моряка, як і на його товаришів по службі, після затримання в кінці листопада 2018 року в Керченській протоці завели кримінальну справу за незаконний перетин російського кордону. На засіданнях підконтрольного РФ Київського райсуду Сімферополя Варімез зажадав перекладача на українську мову і відмовився свідчити, посилаючись на Женевську конвенцію про статус військовополонених. Згодом адвокат моряка Анрі Цискарішвілі відзначав його почуття гумору і витримку. «Не дивлячись на все, що відбувається, він примудряється зберігати позитивний настрій, багато сміється, жартує. У ситуації, що склалася головною незручністю вважає гучне хропіння сусіда по камері», - писав у лютому 2019 року адвокат.
Кабінет міністрів пропонує встановити на рівні закону виплату 15 млн гривень родинам цивільним, які загинули при захисті України від агресії Росії. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передають Патріоти України. Як зазначив Шмигаль, уряд подає...
Військовий, командир відділення 24-ї ОШБр "Айдар" ЗСУ Станіслав Бунятов окремо подякував тим росіянам, котрі вирішують придбати гру "S.T.A.L.K.E.R. 2" та, таким чином, доклались до допомоги Збройним силам України. Про це він написав на своєму Telegram-...