Після рекордного 6-го запуску на Землю повернувся 13-метровий багаторазовий обтічник ракети Falcon 9. Ілон Маск опублікував відео його приземлення на величезну мережу на кораблі поблизу Флориди, передають Патріоти України.
Перевага компанії SpaceX над іншими ракетобудівними підприємствами є багаторазове використання своїх ракет. Повернення прискорювачів і обтікачів на Землю та їх повторний запуск дозволили SpaceX значно здешевити вартість відправлення вантажу та людей у космос, що вдарило по іншим комерційним операторам.
У SpaceX поставили черговий рекорд із повторного використання ракет: 18 серпня 2020-го обтічник Falcon 9 запустили вшосте. Крім того, подія стала знаковою для історії компанії, - це був сотий запуск команди Ілона Маска з початку перших польотів 2006-го. Ракета Falcon 9 на цей раз відправила чергову партію з 58 супутників для інтернету Starlink, а також кілька супутників для іншої компанії.
Найцікавішим стало повернення обтічника ракети. Ілон Маск опублікував у Twitter відео з падінням 13-метрового обтічника на величезну сітку, встановлену на кораблі. Обтічник важить майже тонну, і після виконання свого завдання з доставки вантажу на певну висоту, він повертається на Землю, розкриваючи парашути і передаючи GPS-сигнал. Це дозволяє пошуковій групі на кораблі завчасно розрахувати місце падіння обтічника і забезпечити йому м'яку посадку на спеціальну сітку. Вартість цього обтічника становить близько $6 млн, тому його повторне використання дозволяє компанії економити багато грошей. У той же час, обтічник треба безпечно повернути на Землю, запобігши його падінню в солону воду.
У SpaceX також використовують автоматичні системи посадки на плавучі платформи у океані для своїх прискорювачів. Однак, вони не завжди працюють так, як потрібно.
З 1 березня проіндексують пенсії практично для всіх українців на заслуженому відпочинку. У проекті бюджету ПФУ передбачено індексацію на рівні 10%, при цьому за останніми підрахунками експертів вона може становити понад 11%. Про це йдеться у матеріалі ...
Українці, які отримують субсидію на оплату послуг ЖКГ, також можуть оформити допомогу на придбання твердого палива, зокрема, дров. Однак лише за певних умов – наприклад, якщо для обігріву житла використовується саме таке паливо. Тобто, за відсутності ц...