"Давайте вже відразу італійською!": У Вінниці ресторан назвав прохання перейти на українську "політично мотивованим"

Ресторан Pasta e Vino — Piazza Beatrice. Фото: Pasta e Vino.У Вінниці в ресторані Pasta e Vino — Piazza Beatrice офіціант під час обслуговування відмовився перейти з російської на українську. Коли відвідувачі поскаржилися на це в інтернеті, ресторан назвав звинувачення «політично мотивованим». Про це у Facebook розповіла відвідувачка закладу Юлія Рюхова, передають Патріоти України.

Жінка розповіла, що 5 грудня снідала у цьому ресторані із чоловіком. Проте офіціант на прохання розмовляти українською відповів, що спілкування російською — це його конституційне право. За словами жінки, після цього адміністраторка намагалася виправдати офіціанта. Потім на цю ситуацію поскаржилися у Google Maps.

Адміністрація закладу відповіла, що така оцінка їх роботи нібито є «політично мотивованою». «Пропонуємо одразу переходити на італійську. Ми таки італійський ресторан», — написали там.

Згодом у Google Maps заклад наголосив, що підтримує закон про мову та не відмовляється обслуговувати українською. На негативні коментарі ресторан відповідав так: «Ви є людиною, яка не має власної думки і дозволяє використовувати себе. Вітаю».

Закон України Про забезпечення функціонування української мови як державної набув чинності 16 липня 2019-го. Початок дії багатьох норм закону перенесли різні терміни. Зокрема, стаття 30 про українську мову у сфері обслуговування споживачів почала діяти у січні 2021 року.

Розплата за криваву війну тільки починається: У Росії падає рівень життя: 35% населення частіше заощаджує на їжі, - соцопитування

вівторок, 29 листопад 2022, 8:37

Кожен третій росіянин (35%) почав більше заощаджувати на їжі. Про це сказано в результатах соціологічного дослідження Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦВГД) про зміни в житті жителів РФ цього року, передають Патріоти України. Збільшил...

Уламок пройшов крізь серце: На Миколаївщині загинув 22-річний кулеметник, який прикрив собою побратима

вівторок, 29 листопад 2022, 7:56

На Миколаївщині загинув український кулеметник Ілля Третяк. 22-річний боєць прикрив своїм тілом побратима під час ворожого обстрілу. Уламок снаряду окупантів прошив серце захисника України. Його історію розповів портал "Меморіал", передають Патріоти Ук...