"Давайте вже відразу італійською!": У Вінниці ресторан назвав прохання перейти на українську "політично мотивованим"

Ресторан Pasta e Vino — Piazza Beatrice. Фото: Pasta e Vino.У Вінниці в ресторані Pasta e Vino — Piazza Beatrice офіціант під час обслуговування відмовився перейти з російської на українську. Коли відвідувачі поскаржилися на це в інтернеті, ресторан назвав звинувачення «політично мотивованим». Про це у Facebook розповіла відвідувачка закладу Юлія Рюхова, передають Патріоти України.

Жінка розповіла, що 5 грудня снідала у цьому ресторані із чоловіком. Проте офіціант на прохання розмовляти українською відповів, що спілкування російською — це його конституційне право. За словами жінки, після цього адміністраторка намагалася виправдати офіціанта. Потім на цю ситуацію поскаржилися у Google Maps.

Адміністрація закладу відповіла, що така оцінка їх роботи нібито є «політично мотивованою». «Пропонуємо одразу переходити на італійську. Ми таки італійський ресторан», — написали там.

Згодом у Google Maps заклад наголосив, що підтримує закон про мову та не відмовляється обслуговувати українською. На негативні коментарі ресторан відповідав так: «Ви є людиною, яка не має власної думки і дозволяє використовувати себе. Вітаю».

Закон України Про забезпечення функціонування української мови як державної набув чинності 16 липня 2019-го. Початок дії багатьох норм закону перенесли різні терміни. Зокрема, стаття 30 про українську мову у сфері обслуговування споживачів почала діяти у січні 2021 року.

В Україні суттєво похолодає: Синоптик розповів, коли чекати на зниження температури

понеділок, 22 липень 2024, 22:40

Перші дві декади липня були в Україні аномально спекотними. Синоптичні умови над Європою почали змінюватися вже 19 липня і в регіонах сталося відчутне зниження температури. Про розповів синоптик Ігор Кібальчич в коментарі "Телеграфу", передають Патріо...

Тарифи на електроенергію зміниться? Ось коли в Україні може знову здорожчати світло

понеділок, 22 липень 2024, 21:40

Тариф на електроенергію не переглядатиметься до 1 травня наступного року. Про це йдеться у відповіді міністра енергетики України Германа Галущенка на запит нардепа Олексія Кучеренка, передають Патріоти України. "Ціна на електричну енергію для побутови...