
На південному полюсі Місяця 23 серпня Індія першою у світі посадила свою міжпланетну станцію "Чандраян-3" із місяцеходом на борту, чого кілька днів тому не вдалося зробити Росії. Про це Індійська організація космічних досліджень і розробок (ISRO) повідомила під час прямої відеотрансляції, передають Патріоти України.
За посадкою "Чандраян-3" стежило багато людей у всьому світі. Ця місія стала третьою для Індії в дослідженні Місяця. До супутника Землі міжпланетна станція вирушила 14 липня. Вона складається з посадкового модуля і ровера, які досягли навколомісячної орбіти на висоті 153 км над супутником та розпочали спускатися на його поверхню.
Передбачається, що посадковий модуль місяцехід працюватимуть на Місяці один місячний день, це приблизно два земних тижні. Мета – оцінити сейсмічну активність Місяця, його рельєф біля південного полюса та дослідити потік космічних заряджених частинок на супутник. Додамо, що Індія – четверта країна, якій вдалася м'яка посадка на Місяць. До цього таку посадку проводили США, СРСР і Китай.
Українцям пояснили, як правильно перекладати поширений російський вислів «горящая путевка». Як зазначають мовознавці, в українській мові не використовується калька «горящий» у такому значенні, а натомість застосовуються природні відповідники, передають...
Довгожителька Елоїза з Австралії відзначила своє 101-річчя у лікарні Принца Чарльза. Жінка розповіла, які прості звички допомогли їй дожити до такого віку, передають Патріоти України. За словами довгожительки Елоїзи, дожити до 101 року – це завдання не...