Українським правоохоронцям вкрай рідко вдається відшукати серед військовозобов’язаних громадян тих, хто ухиляється від мобілізації. Адже деякі чоловіки намагаються вирішити питання кардинально – тікають за кордон.
Про це в розмові з OBOZ.UA розповіли українські правоохоронці. В матеріалі за посиланням розповідається, в якому регіоні України зафіксовано "рекорд" щодо кількості ухилянтів і скільки вже доправили до ТЦК.
За їхніми словами, на неможливість швидко розшукати ухилянтів впливають такі причини:
– брак дільничних, адже саме вони насамперед навідуються до місць проживання осіб;
– застарілі дані про реєстрацію (коли військовозобов'язаний не повідомляв про зміну місця проживання);
– те, що деякі громадяни "залягають на дно" – переїжджають, ховаються у родичів тощо.
"Серед них найбільше тих, хто працює віддалено. Але скільки вони ховатимуться? Скільки боятимуться виходити на вулицю? Це, звичайно, ганьба", – поділився з OBOZ.UA співробітник поліції в Дніпрі.
Він зазначив, що насправді є серйозні та ефективні методи розшуку ухилянтів, проте озвучувати їх, вважає правоохоронець, "поки не варто".
Також працівники поліції розповідають, що деякі чоловіки в України намагаються вирішити питання з тим, як не потрапити на військову службу, кардинально і шукають варіанти втечі за кордон.
Як відомо, до Польщі військовозобов’язані українці намагаються виїхати за підробленими документами, до Румунії – перепливши Тису, яку прозвали "річкою смерті", оскільки в ній уже потонув 31 чоловік.
Ця гірська водойма оманливо виглядає не надто складною перепоною, проте насправді вона дуже підступна: має стрімку течію, на дні – коріння дерев, а також місця, куди може затягувати вир.
Представник румунської прикордонної поліції Флоріан Коман раніше повідомив, що загалом незаконно перетнули кордон Румунії вже 11 тисяч громадян України.
Журналістка Яніна Соколова розповіла деталі конфлікту з ексміністром економіки, президентом Київської школи економіки (KSE) Тимофієм Миловановим. Він, за її словами, поширює неправдиву інформацію та не виконав обіцяного фінансування благодійного проєкт...
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....