У неділю, 26 липня, православні віруни відзначають Собор Архангела Гавриїла – одного з семи головних ангелів, який приніс Діві Марії благу звістку про народження Спасителя і котрого ще називають "Лівою рукою" Бога, зазначають Патріоти України.
У народі свято відоме як Гаврило Літній, Архангел Гавриїл, Гаврилів день. Про традиції свята, його історію, прикмети і заборони.
Архангел Гавриїл є одним з семи найвищих ангелів. В Писанні він згадується як Божий вісник, якого Господь посилає повідомити людям про спасіння роду людського, а за Біблією вважається ангелом-хранителем обраного народу.
Саме Архангел Гавриїл приніс Діві Марії благу звістку про народження Спасителя, також він з'явився священикові Захарії, передбачивши народження Іоанна Хрестителя, і святому Йосипу Обручнику уві сні, щоб відкрити таємницю Втілення Сина Божого від Пресвятої Богородиці, він попередив про задуми Ірода і повелів бігти до Єгипту з Немовлям і Дівою Марією.
Також Гавриїл був посланий з Небес, коли Ісус Христос перед Своїми стражданнями молився в Гетсиманському саду з проханням зміцнити Його дух.
Від Архангела Гавриїла жінки-мироносиці почули благу звістку про Воскресіння Сина Божого.
На іконах Гавриїл часто зображений з квітучої райською гілкою або білою лілією. Також зустрічаються ікони зі сферичним дзеркалом у руці й зі свічкою – на знак того, що шляхи Божі до часу не бувають ясними, але осягаються шляхом вивчення слова Божого і слухняності голосу совісті; відповідно до християнської традиції, Гавриїл відкриває таємне знання Бога.
Традиції свята
У деяких регіонах у Гаврилів день урочисто жали перший сніп, який прийнято було берегти: вважалося, що він може творити чудеса. Цього дня всі намагалися працювати в полі, діти йшли збирати гриби і ягоди.
З давніх-давен Архангел Гавриїл вважався покровителем худоби, захисником від негоди.
На Гаврила Літнього казали: "Архангел Гавриїл на хлібне поле ступив. Золотому зерно відливає, зі святого неба добра сила злітає".
Через два роки після поранення, що змінило життя, Андрій Рублюк, 38-річний старший сержант українського розвідувального підрозділу, зно. Український розвідник не знає, як довго тривала його клінічна смерть після розриву вибухового пристрою. Усе, що пам...
В Івано-Франківській області чоловік створив Viber-групу, де повідомлялося про місця вручення повісток працівниками територіальних центрів комплектування. Внаслідок цього відбулося судове засідання, де йому призначили покарання. Про це йдеться у вироку...