30 вересня - день пам'яті Віри, Надії, Любові та Софії: Історія свята і головні заборони

30 вересня православні віруючі відзначають День пам'яті святих Віри, Надії, Любові і їх матері Софії, передають Патріоти України.

Історія свята

Три дочки благочестивої вдови Софії жили в другому столітті в Римі. Всі вони були християнками і не приховували цього, за що Віра, Надія і Любов були віддані мученицькій смерті.

Їх убили на очах Софії, після чого жінка поховала дітей і сама померла на їхній могилі.

За старих часів свято також називали Вселенськими жіночими іменинами, його відзначали всі володарки цих імен. Воно символізувало материнську мудрість і жіночі чесноти - віру, любов і надію.

На Русі день святих мучениць Софії, Віри, Надії і Любові вважали жіночим днем, так як багато жінок відзначали іменини. Вважається, що в цей день прославляються материнська мудрість і жіночі чесноти: віра, надія і любов.

Які заборони в цей день

У свято заборонено з кимось лаятися або комусь заздрити. Прибирання і заняття домашніми справами також радять перенести на інший день.

Наші предки вважали, що краще відмовитися від застіль і алкоголю. Було також прийнято домовлятися про весілля, але вінчання в цей день проводити не радять.

Прикмети свята

У День пам'яті Віри, Надії і Любові до них звертаються з проханнями про сімейне благополуччя, про позбавлення від безпліддя і негараздів.

У цей день вважається за потрібне спекти пиріг або коровай. Випічку прикрашали церковною свічкою, принесеною з храму.

Перевершити важко: У мережі показали моторошні костюми на Геловін із минулих століть (фото)

неділя, 1 листопад 2020, 0:30

При створенні костюмів у кінці 19 – початку 20 століття часто використовувалися образи тварин, клоунів чи ляльок. У мережі показали добірку фото з моторошними костюмами на Геловін кінця 19 – початку 20 століття. Знімками поділився Telegram-канал "r/етр...

"Зарядись!": У столиці встановили лави з сонячними панелями (фото)

неділя, 1 листопад 2020, 0:22

Тепер вулиця Політехнічна відповідає своїй назві. У Києві на вулиці Політехнічній встановили 20 нових урн та 20 нових лав, з них 5 мають сонячні батареї, тож можна зарядити свої гаджети, передають Патріоти України з посиланням на ВigКyiv. Як зазначив в...