30 вересня - день пам'яті Віри, Надії, Любові та Софії: Історія свята і головні заборони

30 вересня православні віруючі відзначають День пам'яті святих Віри, Надії, Любові і їх матері Софії, передають Патріоти України.

Історія свята

Три дочки благочестивої вдови Софії жили в другому столітті в Римі. Всі вони були християнками і не приховували цього, за що Віра, Надія і Любов були віддані мученицькій смерті.

Їх убили на очах Софії, після чого жінка поховала дітей і сама померла на їхній могилі.

За старих часів свято також називали Вселенськими жіночими іменинами, його відзначали всі володарки цих імен. Воно символізувало материнську мудрість і жіночі чесноти - віру, любов і надію.

На Русі день святих мучениць Софії, Віри, Надії і Любові вважали жіночим днем, так як багато жінок відзначали іменини. Вважається, що в цей день прославляються материнська мудрість і жіночі чесноти: віра, надія і любов.

Які заборони в цей день

У свято заборонено з кимось лаятися або комусь заздрити. Прибирання і заняття домашніми справами також радять перенести на інший день.

Наші предки вважали, що краще відмовитися від застіль і алкоголю. Було також прийнято домовлятися про весілля, але вінчання в цей день проводити не радять.

Прикмети свята

У День пам'яті Віри, Надії і Любові до них звертаються з проханнями про сімейне благополуччя, про позбавлення від безпліддя і негараздів.

У цей день вважається за потрібне спекти пиріг або коровай. Випічку прикрашали церковною свічкою, принесеною з храму.

"У площині громадської думки - це просто бімба. Бо хороші руські миттєво покидали всі свої пасочки і почали скиглити й верещати": Журналістка - про ідею позбавити росіян віз

четвер, 11 серпень 2022, 12:29

Українська мистецтвознавиця, журналістка Зоя Звиняцківська відреагувала на ідею позбавити росіян віз, яку висловили президент Володимир Зеленський і високопоставлені українські чиновники, передають Патріоти України. Нагадаємо, раніше Зеленський заклика...

Брав участь у Антимайдані: Доцента, який здавав позиції ЗСУ, звільнять із харківського вишу

четвер, 11 серпень 2022, 11:59

Готується наказ про звільнення доцента кафедри фізики металів та напівпровідників НТУ "ХПІ" Максима Решетняка. Про це повідомили у пресслужбі НТУ "ХПІ", передають Патріоти України. Тільки-но ректор підпише документ, його буде опубліковано на офіційному...