День пам'яті жертв політичних репресій: Кого шанують сьогодні в Україні

В Україні в неділю, 19 травня, - День пам'яті жертв політичних репресій. Щорічно такий пам'ятний день припадає на третю неділю травня, зазначають Патріоти України. Щорічні траурні заходи встановлено згідно з указом президента від 21 травня 2007 року з метою привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України в зв'язку з 70-ми роковинами Великого терору - масових політичних репресій 1937-1938 років. Тоді насильно впроваджували комуністичну ідеологію.

Завдяки такому дню для українців відроджується національна пам'ять, затверджується нетерпимість до будь-яких проявів насильства проти людства.

За традицією в День пам'яті жертв політичних репресій високопоставлені чиновники і політики держави покладають квіти до національного меморіального заповідника "Биківнянські могили". У Биківнянському лісі знаходиться найбільше в Україні місце поховання жертв. Там знаходився об'єкт спеціального призначення НКВД, де у кінці 30-х - 40-х років відбувалися масові захоронення розстріляних та закатованих. За даними науковців, у Биківнянському лісі поховано близько 100 тисяч репресованих комуністичною владою. Але покладання квітів до пам'ятних знаків відбувається також по всій країні, відбуваються жалобні віче і церемонії.

До сих пір вчені не можуть назвати точну кількість жертв репресій. За даними деяких фахівців, за період з початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття, за час правління більшовицько-комуністичного режиму, в Україні було заарештовано майже 1,5 мільйона осіб. Велика кількість з них була розстріляна, інші пройшли тюрми, заслання, вислання, каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах. Терор і репресії торкнулися майже всі верстви українського населення: вчених, політиків, військових, священиків, представників культури, селянство.

Найжорстокіші дії по відношенню до народу України були здійснені в 30-х роках при сталінському режимі. Зокрема, в 1937-1938 роках в Україні було засуджено 197 617 осіб, з них до смертної кари - 122 237 громадян. Більшу частину цих вироків виносили саме "трійки" НКВС. Протягом довгого часу радянська влада ретельно приховувала злочини: на місцях поховань зводилися режимні об'єкти КГБ, землю заливали бетоном, місцевість розрівнювали бульдозерами і висаджували дерева.

Стріляли в пах: Спливли моторошні подробиці убивства ветерана АТО на Київщині

середа, 27 травень 2020, 14:59

Ветеран АТО з батальйону "Айдар" Ігор Корнієнко, який загинув унаслідок нападу підлітків у Вишгороді Київської області, міг би вижити, якби йому вчасно викликали швидку. Адже його поранення було несмертельним. Про деталі злочину розповіли у Вишгородськ...

Куля потрапила прямо в голову: З'явилися ім'я та фото бійця ЗСУ, який загинув на Донбасі

середа, 27 травень 2020, 14:30

У вівторок, 26 травня, на Донбасі загинув 24-річний молодший сержант Віталій Лімборський. Про це повідомляє 28-ма ОМБр імені Лицарів Зимового Походу, передають Патріоти України. Вчора, близько 19:45 ворожа куля влучила йому в голову. "Те, що я підписав...