У суботу, 22 серпня, православна церква вшановує пам’ять святого Матфія (Матвій, Маттій) – учня Ісуса, який став одним із 12 апостолів після Іуди Іскаріота, зазначають Патріоти України.
Історія розповідає, що Матфій народився у Віфлеємі і вивчав Закон Божий під керівництвом Сімеона. Він був одним з 70 найкращих учнів Ісуса Христа і пізніше разом з 12 апостолами став свідком зішестя Святого Духа. Після того Матфій проповідував у Юдеї та Єрусалимі. Він мав чудодійні здібності – допомагав хворим і виганяв бісів з людей. Багато разів його життю загрожувала небезпека, але він постійно її уникав.
Проте одного разу члени синедріону схопили Матфія і звинуватили у поширенні християнства. Про те, як помер Матвій, невідомо. Одні джерела стверджують, що Матфія розп’яли на хресті, інші кажуть про те, що його побили камінням. У релігійних книгах ім’я Матфія згадується лише один раз. Коли Петро запропонував апостолам вибрати учня, вибір постав між Матфієм і Варсавою. В результаті жереба 12-им апостолом став Матфій.
У наших предків існувало повір’я про те, що в день Матвія (Матфія) до коров’ячого вимені може прикріпитися велика кількість змій, що будуть висмоктувати молоко. Саме тому 22 серпня намагалися не випускати худобу з хліва, а також в цей день особливо ретельно дотримувалися всіх звичаїв і прикмет, пов’язаних з коровами. Так, приміром, господині 22 серпня не можна було доїти корову на самоті. Дійницю ніколи не ставили на стілець або діжку – інакше у корови молоко пропаде.
У народі вірили, що Матвій дає дороговказ в торгівлі і пригальмовує суєту, що можуть завдати шкоди під час укладання угод. Вважалося, що з цього дня закінчується літнє тепло, тому цей день і отримав назву Матвій непогожий.
Головний тренер "Челсі" Енцо Мареска поділився думкою з приводу гри Михайла Мудрика. Фахівець вважає, що представнику України потрібно поліпшити гру в захисті, передають Патріоти України. «Мудрик не грає з перших хвилин, але він отримує ігровий час. В ...
Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...