День вишиванки в Україні відзначається щороку в третій четвер травня. Цього року свято випадає на 20 травня. У цей день кожен громадянин країни одягає традиційний вишитий одяг, щоб заявити про гордість вважатися українцем, передають Патріоти України.
У нашому матеріалі нижче читайте найцікавіші факти про це культове для нашого народу свято. Отже, найголовнішим фактом про день вишиванки є те, що геометричні символи малюнках з'явилися на сорочках тільки в ХХ столітті.
Візерунок на вишиванці - це своєрідний код, в якому за символами можна прочитати зашифровані послання. Раніше вид орнаменту передавався з покоління в покоління, це своєрідний генетичний код.
Святковою вишиванка стала тільки в ХХ столітті, до цього таке вбрання вважалося повсякденним. Іван Франко одним з перших на рубежі XIX і XX століть почав носити вишиванку разом з повсякденним одягом: брюками і піджаками.
Для вишиванок характерні три типи орнаментів:
Перший раз День вишиванки відбувся у 2006 році зі спеціальної акції у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича.
Вишиванки в ХVIII століття носили тільки вищі верстви населення. Вже пізніше їх стали носити в селах.
До речі, козаки XVII століття не носили вишиванку і шаровари. Такий образ народного героя став популярним лише з часом завдяки мандрівним театральним трупам.
В останні роки вишиванки сміливо впроваджують у свої колекції модні будинки, наприклад, Valentino і Dior. У різний час вишиванки одягали Мадонна, Міла Куніс, Сандра Баллок,Лана дель Рей і багато інших зірок.
Мешканцю села Жупани Львівської області у суді винесли вирок за ухилення від мобілізації під час дії воєнного стану. Суд визнав чоловіка винним та призначив йому покарання у вигляді трьох років позбавлення волі. Про це йдеться у вироку, який опублікува...
У Львові викрили керівництво військової частини, яке заробляло на підлеглих. За винагороду контрактникам дозволяли не з’являтися на службу та працювати на місцевих СТО. Про це повідомляє Державне бюро розслідувань 28 березня 2025, передають Патріоти Ук...