Популярне американське видання Vogue відзначило великий внесок України в світову моду. Експерти впевнені, що вплив української моди на світові подіуми набагато більше, ніж прийнято вважати. Українські мотиви вже давно впливають на світові тенденції, передають Патріоти України з посиланням на 24 канал.
«Взяти хоча б традиційні вишиванки, які повернулися в повсякденне життя на тлі революції 2014 року, а потім стали міжнародним брендом вуличної моди. Років за десять до цього, навесні 2006 року, вишиванки вже з'являлися в колекції французького дизайнера Жана Поля Готьє», - пише експерт фешн індустрії Ліана Сетенштайн.Жан-Поль Готьє, побувавши в Україні, вирішив вдатися до створення своєї «української колекції». Під час безпосереднього знайомства, все елементи свідчили про національний етнічний характер даного проекту: подіум Готьє назвав Києвом, сектора, на які був поділений зал, отримали назви інших українських міст - Львів, Харків, Житомир, Ялта і т.д. Навіть моделі суконь француз називав «Буковиною», «Кримом» і т. д.Основу колекції склали сукні, прикрашені українською вишивкою. Моделі також представили жилети, що нагадують традиційні «безрукавки», і темні шкіряні пальта.
Деякий час по тому голлівудська актриса Гвінет Пелтроу, одягнена в сукню з цієї колекції, прикрасила обкладинку Vogue. А редактор видання і за сумісництвом один з головних модних експертів світу - Анна Вінтур - розсипалася в компліментах французькому кутюр'є: «Це найкраще, що коли-небудь робив Жан-Поль».
Вишиванки епізодично фігурують в колекціях відомого модного будинку Gucci. Арт-директор Gucci - Фріда Джанніні в 2008-2009 роках створила колекцію осінь-зима, моделі якої були прикрашені вишивкою. Серед інших домінували геометричні орнаменти, характерні для Поділля та Гуцульщини.Журналісти Vogue згодом писали: «Дизайнер відійшла від традиційного акценту сексуальності і стилю «вамп». Тут вона вважала за краще елегантний і розкішний одяг».
А в нарядах Valentino були помічені істинно українські предмети одягу - традиційні для Прикарпаття жупан і лейбик (вишита жилетка). Також колекція італійців весна-літо 2015 була представлена сорочками, сукнями і навіть костюмами, прикрашеними вишитим орнаментом.У 2008 фурор справив показ директора Dior - Джона Гальяно. В його основу лягли українські етномотиви: колекція була витримана в темних тонах, рукава блузок і подоли спідниць модельєр прикрасив вишивкою.Моделі, які були одягнені в сірі і сині тони, нагадували Панну з гоголівського «Вія». Критики назвали цей проект «Заморожені українські наречені».
У розпал Євромайдана відомі світові дизайнери знову згадали про Україну. На показах осінь-зима 2013-2014 відразу два модельєра - Прабала Гурунг в Нью-Йорку і Гарет П'ю в Парижі - продемонстрували колекції, присвячені «українським амазонкам». Двох дизайнерів надихнуло бойове мистецтво «Асгард», яким володіють українські дівчата в Карпатах.
Аналізуючи свої колекції, модельєри говорили, що прообразом стали сучасні амазонки, які живуть в українських Карпатах. Вони не підпускають до себе чоловіків і при цьому борються проти гендерної нерівності та з торгівлею людьми. Однак обидва дизайнера не бачили цих жінок на власні очі, чесно зізнавшись, що інформацію для колекції черпали з інтернету.Говорячи про популярність вишиванки, не можна не згадати про український дизайнера Віті Кін. Саме її вишиті сукні можна побачити на багатьох голлівудських зірках. У 2015 The Wall Street Journal назвав її сукні найпопулярнішими літніми нарядами року.
У суботу, 18 січня в Україні прогнозують переважно суху погоду без істотних опадів. Про це повідомила синоптик Наталка Діденко у Facebook, передають Патріоти України. За її словами, в Україні протягом суботи прогнозують сильний північно-західний вітер ...
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...