Популярне американське видання Vogue відзначило великий внесок України в світову моду. Експерти впевнені, що вплив української моди на світові подіуми набагато більше, ніж прийнято вважати. Українські мотиви вже давно впливають на світові тенденції, передають Патріоти України з посиланням на 24 канал.
«Взяти хоча б традиційні вишиванки, які повернулися в повсякденне життя на тлі революції 2014 року, а потім стали міжнародним брендом вуличної моди. Років за десять до цього, навесні 2006 року, вишиванки вже з'являлися в колекції французького дизайнера Жана Поля Готьє», - пише експерт фешн індустрії Ліана Сетенштайн.Жан-Поль Готьє, побувавши в Україні, вирішив вдатися до створення своєї «української колекції». Під час безпосереднього знайомства, все елементи свідчили про національний етнічний характер даного проекту: подіум Готьє назвав Києвом, сектора, на які був поділений зал, отримали назви інших українських міст - Львів, Харків, Житомир, Ялта і т.д. Навіть моделі суконь француз називав «Буковиною», «Кримом» і т. д.
Основу колекції склали сукні, прикрашені українською вишивкою. Моделі також представили жилети, що нагадують традиційні «безрукавки», і темні шкіряні пальта.
Деякий час по тому голлівудська актриса Гвінет Пелтроу, одягнена в сукню з цієї колекції, прикрасила обкладинку Vogue. А редактор видання і за сумісництвом один з головних модних експертів світу - Анна Вінтур - розсипалася в компліментах французькому кутюр'є: «Це найкраще, що коли-небудь робив Жан-Поль».
Вишиванки епізодично фігурують в колекціях відомого модного будинку Gucci. Арт-директор Gucci - Фріда Джанніні в 2008-2009 роках створила колекцію осінь-зима, моделі якої були прикрашені вишивкою. Серед інших домінували геометричні орнаменти, характерні для Поділля та Гуцульщини.Журналісти Vogue згодом писали: «Дизайнер відійшла від традиційного акценту сексуальності і стилю «вамп». Тут вона вважала за краще елегантний і розкішний одяг».
А в нарядах Valentino були помічені істинно українські предмети одягу - традиційні для Прикарпаття жупан і лейбик (вишита жилетка). Також колекція італійців весна-літо 2015 була представлена сорочками, сукнями і навіть костюмами, прикрашеними вишитим орнаментом.У 2008 фурор справив показ директора Dior - Джона Гальяно. В його основу лягли українські етномотиви: колекція була витримана в темних тонах, рукава блузок і подоли спідниць модельєр прикрасив вишивкою.
Моделі, які були одягнені в сірі і сині тони, нагадували Панну з гоголівського «Вія». Критики назвали цей проект «Заморожені українські наречені».
У розпал Євромайдана відомі світові дизайнери знову згадали про Україну. На показах осінь-зима 2013-2014 відразу два модельєра - Прабала Гурунг в Нью-Йорку і Гарет П'ю в Парижі - продемонстрували колекції, присвячені «українським амазонкам». Двох дизайнерів надихнуло бойове мистецтво «Асгард», яким володіють українські дівчата в Карпатах.
Аналізуючи свої колекції, модельєри говорили, що прообразом стали сучасні амазонки, які живуть в українських Карпатах. Вони не підпускають до себе чоловіків і при цьому борються проти гендерної нерівності та з торгівлею людьми. Однак обидва дизайнера не бачили цих жінок на власні очі, чесно зізнавшись, що інформацію для колекції черпали з інтернету.Говорячи про популярність вишиванки, не можна не згадати про український дизайнера Віті Кін. Саме її вишиті сукні можна побачити на багатьох голлівудських зірках. У 2015 The Wall Street Journal назвав її сукні найпопулярнішими літніми нарядами року.
Критичне оновлення безпеки KB5058379 для Windows 10 спричинило масові скарги користувачів. Після встановлення багато пристроїв не завантажуються нормально, вимагають ключ BitLocker і навіть показують BSOD (синій екран смерті). Про це пише Windows Lates...
В Україні 19% айтівців були звільнені протягом останнього року, найчастіше це мідли та сеньйори, яких скорочували через фінансові труднощі, оптимізацію або завершення проєктів. Водночас компанії активно шукають досвідчених технічних фахівців у сферах р...