Колишній начальник Божківської виправної колонії у Полтавській області, де катували ув'язнених, при звільненні з посади отримав премію та інші виплати на 400 000 грн. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, передають Патріоти України.
Омбудсмен ініціював вивчення службової документації про діяльність колонії в департаменті з питань виконання кримінальних покарань Мін'юсту, і міністерство розпочало службове розслідування за фактами катувань ув'язнених.
Вивчаючи ситуацію Офіс омбудсмена встановив, що в липні 2023 року начальника Божківської виправної колонії звільнили за власним бажанням, не чекаючи на остаточні висновки розслідування, і виплатили премію в розмірі 400% від посадового окладу "за особливі досягнення в роботі". Були й інші виплати, які разом із премією становили майже 400 000 грн.
Крім того, як повідомив Лубінець, у грудні 2023 року екскерівник установи зумів отримати рішення про встановлення йому максимального рівня пенсії.
Омбудсмен доручив слідчим Державного бюро розслідувань з'ясувати, чому колишнього начальника колонії "безпідставно й незаконно" преміювали.
За часів задекларованої загальної рівності радянські громадяни все одно знаходили способи продемонструвати свій високий соціальний статус. Оцінити фінансове становище родини можна було з першого погляду на її житло, предмети інтер'єру, гардероб чи наяв...
Для призначення пенсії в Україні ключову роль відіграє страховий стаж, а не лише записи в трудовій книжці, передають Патріоти України. Після 1 січня 2004 року до стажу зараховують лише періоди, за які сплачувалися страхові внески, нагадали у Пенсійному...