Дешево, зручно, ефективно: Традиційні марлеві бинти підуть у минуле. Створили водну електропов'язку, що загоює рани

Поєднавши електрику, перев'язувальні матеріали та водні провідники, вчені створили спадкоємця звичайних бинтів. Нова розробка на 30% швидше загоює рани і водночас коштує набагато дешевше за дорогі вже наявні засоби.

Учені розробили недорогий бинт, який використовує електричне поле для загоєння хронічних ран. Випробування на тваринах показали, що рани, оброблені цими електричними пов'язками, загоюються на 30% швидше, ніж рани, оброблені звичайними пов'язками. Ця розробка обіцяє серйозно поліпшити ситуацію відновлення після різних травм, передають Патріоти України з посиланням на News Medical.

Хронічні рани, наприклад, від діабету, гояться повільно і часто рецидивують, що значно підвищує ризик ампутації і навіть смерті. Наявні способи лікування є дорогими, що збільшує тягар пацієнтів. Амай Бандодкар, доцент Університету штату Північна Кароліна та автор розробки, пояснив, що їхньою метою було створення економічно ефективної та зручної у використанні технології. "Ми хотіли розробити набагато менш дорогу технологію, яка прискорювала б загоєння ран у пацієнтів із хронічними ранами і була б досить простою для використання в домашніх умовах", — сказав він.

Проєкт, що є частиною більшої ініціативи DARPA, показав багатообіцяючі результати застосування нових пов'язок, які за швидкістю загоєння відповідають більш дорогим методам лікування і при цьому більш доступні. Дослідники створили пов'язки, що працюють на воді та не містять електроніки (WPED), з електродами на одному боці та біосумісною батареєю на іншому. Нанесення краплі води активує батарею, створюючи електричне поле протягом кількох годин.

"Це електричне поле дуже важливе, оскільки саме воно прискорює загоєння хронічних ран", — зазначив Раджарам Каветі, постдокторський дослідник. Під час випробувань на мишах-діабетиках WPED прискорили закриття ран, сприяли утворенню нових кровоносних судин і зменшили запалення, що призвело до поліпшення результатів загоєння.

Низька вартість виробництва пов'язок, що оцінюється в кілька доларів за штуку, робить їх привабливою альтернативою існуючим дорогим методам лікування. Арістідіс Вевес, професор медичного центру Beth Israel Deaconess Medical Center, наголосив на нагальній потребі в нових терапевтичних підходах, заявивши, що останній схвалений FDA засіб для загоєння ран було розроблено понад 25 років тому.

Простота використання WPED у домашніх умовах підвищує зговірливість пацієнтів і ефективність лікування, вважають автори. "Пацієнти рідше пропускають сеанси лікування, оскільки їм не потрібно відвідувати клініку або годинами перебувати в нерухомому стані", — підсумував Бандодкар. Майбутні кроки дослідницької групи включатимуть оптимізацію сталості та тривалості електричного поля і просування до клінічних випробувань на людях. Роботу вчених буде опубліковано 7 серпня в журналі Science Advances із відкритим доступом.

Більшість студентів чоловічої статі втратила відстрочку від мобілізації

четвер, 15 серпень 2024, 0:13

Для відстрочки від мобілізації студент повинен навчатися на денній або дуальній формі. Його рівень освіти повинен бути вищим за отриманий попередній. Під час воєнного стану та загальної мобілізації в Україні вручити повістки можуть усім військовозобовʼ...

Заробітчанам на замітку: Скільки можна заробити в Польщі за місяць та де можна влаштуватися

середа, 14 серпень 2024, 22:30

Яка середня заробітна плата в Польщі, скільки та на яких вакансіях можуть заробити українці, передають Патріоти України. Переселенці з України, що тікають від війни, вибираючи країну прихистку, звертають увагу не лише на розмір соціальної допомоги, а й...