Група японських дослідників виявила речовину, здатну видаляти тільки старіючі клітини, які можуть викликати пов’язані зі старінням захворювання, такі як артеріосклероз і діабет. Команда вчених з університетів Токіо, Ніїгата і Кюсю опублікувала результати своїх досліджень в журналі Science, повідомляють Патріоти України.
Очікується, що їхнє відкриття допоможе лікувати хвороби, пов’язані зі старінням організму. Коли клітини піддаються стресу, вони перетворюються на старіючі клітини. З віком вони накопичуються в організмі, провокуючи різні захворювання.
Дослідження на літніх мишах показали, що можна відстрочити розвиток артеріосклерозу, діабету і захворювання нирок, видаливши старіючі клітини з організму за допомогою спеціального методу. Але до сих пір не було відомо ні про одні ліки, які могли б робити це.
Вчені шукали ген, необхідний для виживання старіючої клітини, і визначили глутаміназу 1 — GLS1 — як ген, пов’язаний з метаболізмом глутаміну. Вони помітили, що внутрішня частина цієї клітини підкислена через аномалію клітинних органел, через що GLS1 потрібно активно боротися з цим, щоб вижити. Якщо ж ввести в організм глутаміназу 1 з інгібітором (речовина, що сповільнює або зупиняє хід хімічних реакцій), то старіючі клітини в організмі відмирають.
Так було підтверджено поліпшення функцій нирок, легенів і печінки. Покращення також спостерігалися у мишей з артеріосклерозом або діабетом.
У найближчі 5−10 років команда планує продовжити свої дослідження і перевести їх на практику — вони впевнені, що так можна буде лікувати деменцію та інші хвороби, пов’язані зі старінням людини.
В Україні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки можуть накладати штрафи на військовозобов'язаних громадян, які порушують правила мобілізації. Розповсюджені ситуації, коли ТЦК та СП вимагає оплатити штраф, але видає для цього лише ...
В Україні щорічно змінюються вимоги до страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок за віком. Так, для того, аби вийти на пенсію в 60 років, людина має набути щонайменше 32 роки страхового стажу (роком раніше — 31 рік), у 63 роки — за наявності...