Діджиталізація крокує Україною, або "Великий брат" знатиме усе: Власникам ID-карт довідка про прописку більше не знадобиться

В Україні готують законопроєкт, який стосується реєстрації місця проживання. В документі мають намір зафіксувати норми, які спростять саму процедуру реєстрації, а також виключать необхідність в штампі про реєстрацію в паперовому паспорті та скасують виписку з реєстру, яка йде як додаток до ID-картки.

Про це в інтерв'ю «Главреду» розповів керівник з розвитку електронних послуг в Міністерстві цифрової трансформації Мстислав Банік, зазначають Патріоти України.

За його словами, зараз готується до другого читання законопроєкт, який зафіксує, що першоджерелом та єдиним реєстром за пропискою буде реєстр Державної міграційної служби (ДМС).

Банік зазначив, що після прийняття закону в українців не вимагатимуть довідку про реєстрацію.

Державний орган, якому потрібно дізнатися місце реєстрації громадянина, повинен звернутися в електронній формі до ДМС та отримати інформацію.

«Якщо ж ми говоримо про використання цифрових документів, то у нас інформація про місце реєстрації, яка є в паспорті — це вже інформація з ДМС. І коли, наприклад, банк або ЦНАП запитує копію паспорта, там вже міститься інформація про прописку і вона вже є актуальною», — сказав чиновник.

Вчені з'ясували, чому діти і дорослі по-різному сприймають час

неділя, 5 лютий 2023, 10:45

Вчені з Університету Етвоша Лорана (Угорщина) провели дослідження, щоб дізнатися, чому у дітей і дорослих відрізняється сприйняття часу. В експерименті взяли участь 138 осіб різного віку. Як зазначено в дослідженні в журналі Scientific Reports, учасни...

Вижила тільки бабуся, яка вийшла на кухню: У Дніпрі російська ракета вбила майже всю родину (фото)

неділя, 5 лютий 2023, 9:55

14 січня російська ракета, яка поцілила в будинок на Набережній Перемоги, 118, у Дніпрі, забрала життя майже всієї родини. Цього дня до батьків у гості приїхали син із сім'єю та донька із чоловіком. Вижити вдалося лише бабусі, яка на момент вибуху вийш...