Дівчина одягала лінзи мокрою рукою, і це стало її помилкою - про це вона дізналася, коли майже осліпла

Мешканка Единбурга Шарлотта Кларксон вирішила поліпшити зір за допомогою коригувальних лінз. Спочатку дівчина бачила прогрес, але з часом почала сліпнути. Як виявилося, весь цей час шотландка неправильно вставляла лінзи в очі, передають Патріоти України.

24-річна Шарлотта носила лінзи з 13 років. Зазвичай вона одягала їх перед сном: за ніч вони змінювали форму передньої частини ока, тонізуючи очний м'яз, і допомагали дівчині добре бачити вдень, пише Daily Mail. Але одного разу, прокинувшись вранці, вона відчула дискомфорт.

З кожним днем стан Шарлотти погіршувався: одне око стаkj червоним, запалениv, а пізніше з'явився ячмінь. Лікар виписав їй очні краплі nf антибіотики, але лікування не принесло результатів. Тоді вона вирішила звернутися ще до одного фахівця.

"Він подивився на моє око під мікроскопом і відразу здригнувся: "О боже мій!", І тоді я зрозуміла, що справа точно не в ячмені, - згадує Кларксон. - До цього часу моє обличчя розпухло, і я майже нічого не бачила правим оком".

Лікар відразу поцікавився у дівчини, чи не потрапляла в очі вода. Шарлотта зізналася, що перед тим як вставити лінзи вона зволожує руки. Це і було її помилкою. Разом з водою на рогівку ока потрапив крихітний водний паразит під назвою акантамеб, який викликає розвиток кератиту - захворювання, що провокує сліпоту.

"Я поняття не мала, що поводження з лінзами навіть злегка вологими руками може викликати таку проблему", - говорить дівчина. Шарлотті пощастило, що вона вчасно звернулася до грамотного фахівця, інакше вона могла б осліпнути. Лікування було дуже довгим, і до нормального життя дівчина змогла повернутися тільки через 18 місяців.

Перевершити важко: У мережі показали моторошні костюми на Геловін із минулих століть (фото)

неділя, 1 листопад 2020, 0:30

При створенні костюмів у кінці 19 – початку 20 століття часто використовувалися образи тварин, клоунів чи ляльок. У мережі показали добірку фото з моторошними костюмами на Геловін кінця 19 – початку 20 століття. Знімками поділився Telegram-канал "r/етр...

"Зарядись!": У столиці встановили лави з сонячними панелями (фото)

неділя, 1 листопад 2020, 0:22

Тепер вулиця Політехнічна відповідає своїй назві. У Києві на вулиці Політехнічній встановили 20 нових урн та 20 нових лав, з них 5 мають сонячні батареї, тож можна зарядити свої гаджети, передають Патріоти України з посиланням на ВigКyiv. Як зазначив в...