Для чого кіт торкається води лапами перед тим, як пити: Фахівці назвали чотири причини

Власники котів часто помічали за своїми улюбленцями цікаву особливість: перед тим, як пити воду, вони зазвичай торкаються її лапою, мовби перевіряючи. Краще не залишати наповнену склянку у доступному для тваринки місці.

Іноді, бажаючи "прополоскати лапи" у чашці господаря, коти можуть перекинути її на підлогу або розплескати воду. Чому коти перевіряють воду лапами перед тим, як пити/

Причина 1.

Якщо кіт звик мочити лапу у власній мисці з водою, цілком ймовірно, що він просто грається. Котяча миска стоїть на підлозі, тому в неї зазвичай потрапляє дрібне сміття, пил та крихти. Це все стає для тваринки своєрідною розвагою. Кіт може просто ловити те, що плаває в його мисці.

Причина 2.

Коти лізуть лапою у склянку або чашку із водою господаря, коли хочуть пити, але ємність занадто вузька, щоб мати змогу дістатися до води мордочкою. Є й інша причина – кіт не хоче намочити свої вуса, тому мочить лапу у склянці та злизує воду. Деякі улюбленці перевертають чашки, щоб випити пролиту рідину.

Причина 3.

Опускаючи лапу у ємність, кіт може просто перевіряти, чи достатньо в ній води. Також ветеринари кажуть, що таким чином тваринка може переконуватися, чи не причаївся у воді якийсь хижак і чи безпечно її пити.

Причина 4.

Інстинкт підказує котам, що не варто пити стоячу воду. Хижі тварини будуть обирати для пиття воду у проточних місцях, адже відчувають, що у стоячій воді швидко розмножуються небезпечні мікроби.

Коти можуть пити воду зі свіжих дощових калюж, але у більшості випадків вони спершу доторкнуться до неї лапою, перевіряючи якість та безпечність.


Всі сумніви відкинуто: Кабмін різко підвищив тариф на електроенергію для населення з 1 червня, і це тільки початок - ЗМІ

середа, 31 травень 2023, 5:50

Кабмін затвердив підвищення з 1 червня тарифу на електроенергію для населення до 2,64 грн/кВт-год. Про це повідомляє "Європейська правда", з посиланням на джерело в уряді. За твердженням видання, міністр енергетики Герман Галущенко у терміновому порядк...

"Перші, другі й треті півні": Мовознавець пояснив, що означає цей вислів (відео)

середа, 31 травень 2023, 5:40

Раніше півня називали "будима" - від слова "будити". Відомий вчитель та мовознавець Олександр Авраменко пояснив, що означає вислів "перші півні, другі, треті" та скільки їх взагалі є. Він в ефірі "Сніданку з 1+1" провів мовно-історичну екскурсію та роз...