Полуниця — один з багатьох сезонних продуктів, який неодмінно варто ввести в свій раціон майже кожному. На сьогоднішній день існує кілька тисяч сортів полуниці, серед яких морозостійкі і неморозостійкі. Різні сорти полуниці можуть відрізнятися смаком, кольором і формою, зазначають Патріоти України.
В полуниці міститься джерело вітамінів і необхідних нутрієнтів. Серед них вітамін С, В1, В6, В9 і К. Також тут є велика кількість магнію, марганцю, заліза, калію і кальцію. Ще один плюс — низька калорійність полуниці. У ній всього 32 кКал на 100 г, що робить продукт доступним навіть тим, хто прагне скинути вагу. Однак вживання цієї ягоди може нести і небезпеку.
Шкода полуниці
При вживанні розумних кількостей цього продукту здоровою людиною, яка не має індивідуальної непереносимості, проблем виникнути не повинно. Але для деяких людей полуниця все ж може бути небезпечна.
Вагітні жінки
Незважаючи на великий вміст фолієвої кислоти, корисної для вагітних, полуниця все ж може викликати негативні наслідки. Йдеться про зловживання ласощами, наслідком якого може стати виникнення алергії у майбутньої дитини.
Алергіки
Людям з підвищеною чутливістю полуницю варто вживати обережно. При виникненні будь-якого з цих симптомів: печіння в горлі, висипи, свербіння варто звернутися до лікаря.
Люди, які страждають захворюваннями шлунково-кишкового тракту
Через високий вміст фруктової кислоти полуницю не радять людям, що страждають на виразкову хворобу, гастрит, колітом і ін. У великих кількостях ягода здатна дратувати стінки шлунка і кишечника, що іноді призводить до загострень хронічних станів.
Полуниця vs гіпертонія
Мало хто знає, але деяким людям, які страждають від гіпертонії, не варто вводити в раціон полуницю. А саме тим, хто проходить лікування за допомогою енапрілу. Цей препарат в поєднанні з літньою ягодою здатний створювати посилене навантаження на нирки, що зовсім небажано.
Педагоги, що працюють у приватних школах, мають право на відстрочку від мобілізації, як і їхні колеги з державних шкіл. Адже форма фінансування навчального закладу, згідно з чинним законодавством, не впливає на можливість отримання відстрочки викладача...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...