Думітру Іліуц став першим буковинцем, якому надали почесне звання ЮНЕСКО «Жива людська скарбниця». Чоловік є столяром, із 14 років займається різьбленням, живе у Красноїльську. Своє ремесло перейняв від батька і діда – вони все життя працювали з деревиною. Про це повідомляють Патріоти України із посиланням на «Суспільне».
Думітру Іліуц має двох синів, яким нині передає свою майстерність. «Це для нас не лише джерело заробітку, а й справжня любов. Наприклад, коли ти виготовив гарні двері чи вікно, різьблений витвір, і бачиш, що людям це подобається, згодом прагнеш зробити наступну роботу ще кращою – гарнішою, делікатнішою», – ділиться майстер.
Чоловік каже, його дід та батько працювали виключно руками. Нині ж є різноманітна техніка, що полегшує роботу. Та у вироби все одно треба вкладати душу. «Я виготовив багато дерев’яних скульптур, і в нас, і в Німеччині та інших країнах. Але найбільш цінним для мене виробом є іконостас, що його зробив для церкви у куті Гута нашого села Красноїльськ. Зараз також роблю стільці для храму», – каже Думітру Іліуц.
Для дверей і вікон майстер використовує ялину, із дуба робить різьблення, меблі для дому. Також працює з липою, тополею, кленом, вільхою. Нагороді буковинець радіє. Зауважує, певно так хотів Бог, бо у нього було чимало конкурентів. Головними критеріями, за якими обирали кандидатів, – уміння різьбити по дереву, вік понад 50 років та відсутність спеціальної освіти. Крім деревообробки, Думітру Іліуц займається також господарством, тримає корову, свиней, овець.
У квітні 2025 року на українців чекає низка змін. З 1 квітні 2025 року буде проведено перерахунок пенсій для працюючих пенсіонерів. Пенсії перерахують приблизно для 629 тис. працюючих пенсіонерів з урахуванням їхнього оновленого страхового стажу, перед...
У той час як в Україні знижується ціна на помідори, на думку експертів, варто очікувати зростання цін на овочі у квітні. Втім, подорожчання буде незначним, торкнеться лише частини овочів та в середньому не перевищить 5%, передають Патріоти України. Так...