Для них Сталін був у рази гіршим за ненависного Гітлера: Один за одним померли троє ветеранів дивізії "Галичина"

Українці століттями обирали з двох і більше зол, воюючі за свою землю. В Дистрикті Галичина не було того масштабу репресій, що чинили на Сході зондер команди СС, тому гітлерівський режим тут сприймався краще ніж радянський

15 серпня у Торонто в Канаді відбувся чин похорону ветерана дивізії "Галичина" Григорія Шуха, який помер на 100-му році життя. Провели в останню дорогу десятника куреня фюзилерів прийшли рідні та друзі. Про це у своїй сторінці Facebook повідомив заступник голови Галицького братства вояків дивізії "Галичина" Ігор Іваньков, зазначають Патріоти України.

Григорій Шух був чи не останнім із куреня фюзилерів - розвідників. Десятник 3-ї сотні, якою командував поручник Степан Гуляк. Після боїв у Словаччині, Словенії та Австрії перебував в англійському полоні в Ріміні, з якого втік до Мюнхена. У 1954 році Григорій Шух виїхав у Канаду.

Ветеран дивізії "Галичина" Мирон Головатий12 вересня стало відомо, що у Торонто відійшов у вічність останній голова Головної Управи Братства вояків 1-ї УД УНА, офіцер дивізії "Галичина", хорунжий Мирон Головатий.

"Один за одним відлітають комбатанти у вирій. Мирон Головатий прожив непросте, але достойне і довге життя", - зазначив Ігор Іваньков.

Також 11 вересня в місті Манчестер у Великій Британії на 98-му році життя помер дивізійник Микола Буртник. Про це на своїй сторінці в Facebook написав Володимир Шеремета.

Автор: facebook.com/sheremeta.v
Ветеран дивізії "Галичина" Микола Буртник
"Народився в селі Хотимир на Івано-Франківщині 1923 року. Під час війни був вивезений на примусові роботи до Австрії. Під час відпустки додому зголосився до дивізії "Галичина". Після війни роки полону в Ріміні (табір союзників в Італії для військовополонених, - ред.), пізніше в Англії. Нелегке життя на чужині. Одружився, трійко дітей, яких прийшлося виховувати самотужки. Брав активну участь у релігійному і громадському житті українців в Англії. Завжди був чесним і порядним", - написав Шеремета.

14-та гренадерська дивізія Ваффен СС "Галичина" формувалась із 1943 року з українців-галичан. До її лав зголосились 83 тис. добровольців, із-поміж яких відібрали 16 тис. Командиром дивізії був призначений генерал Фріц Фрайтаг.

Улітку 1944 року дивізія разом із 13-м корпусом четвертої танкової армії тримала оборону біля м. Броди. В результаті наступу радянських військ 18 липня 13-й корпус потрапив в оточення, а "Галичина" була кинута на різні ділянки фронту для ліквідації небезпечного становища. Після жорстоких боїв під Бродами 13-й корпус припинив існування, а залишки дивізії на чолі з генералом Фрайтагом прорвалися із оточення і почали пробиватися у Закарпаття. З 11 тис. українських дивізійників загинули майже 8 тис.

Наприкінці 1944 була сформована нова дивізія загальною чисельністю 18 тис. чоловік. Наприкінці 1944 року на початку 1945 року дивізія "Галичина" вела оборонні бої в Словаччині і Словенії. На початку березня 1945 року дивізія за розпорядженням Українського Національного Комітету була включена до складу Української Національної Армії під командуванням генерала Павла Шандрука.

У квітні 1945 року дивізія відбила в радянських військ замок Ґляйхенберґ в Австрії. Завдяки українським воякам містечко Ґляйхенберґ не попало під радянську зону окупації Австрії. Наприкінці квітня дивізію вивели зі складу військ СС та присвоїли нову назву – 1-а українська дивізія Української національної армії.

Після капітуляції Німеччини вояків дивізії інтернували у британській та американській окупаційних зонах, а після 1948 року вони роз'їхалися по всьому світу – у США, Канаду, Австралію, Аргентину та інші країни.

Нюрнберзький процес 1945-1946 років не знайшов доказів скоєння бійцями "Галичини" воєнних злочинів. Згадки про неї немає в обвинувальному акті, жодного вояка дивізії не засуджували.

У вересні торік шостий апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення, що символіка дивізії СС "Галичина" не належить до нацистської.

"Відверте шкідництво!": Українців обурив пост київської "лікарки" у соцмережі

четвер, 3 квітень 2025, 13:15

Директорка київського центру допомоги наркозалежним Марина Грібанова викликала обурення у мережі своєю заявою, що антидепресанти є наркотиком і нічим не допомагають. Про це вона написала у Facebook, передають Патріоти України. "Психіатричні ліки - це н...

Континент у передчутті транспортної революції: До 2040 року Львів і Київ мають увійти в єдину пан'європейську мережу високошвидкісних залізниць (мапа)

четвер, 3 квітень 2025, 12:52

Новий данський аналітичний центр 21st Europe почав просувати свій амбітний інноваційний проєкт Starline, спрямований на створення до 2040 року єдиної пан'європейської мережі високошвидкісних залізниць, яка працюватиме як єдина система метро для всього ...