Для українських чоловіків змінюються правила виїзду за кордон: Кому дозволять виїхати на роботу з 1 червня

Виїзд за кордон для багатьох українських чоловіків здійснюватиметься за новими правилами. Зокрема, зміняться правила виїзду на роботу для держслужбовців та діячів культури.Як зміняться правила виїзду за кордон, пише 24tv.ua, передають Патріоти України.

В Україні під час воєнного стану обмежено виїзд за кордон для військовозобов'язаних чоловіків віком від 18 до 60 років. Проте деяким категоріям чоловіків усе ж таки дозволено залишати межі України.

Зокрема, дозволено виїзд для таких категорій чоловіків:

 • що мають інвалідність;
 • що супроводжують людину з інвалідністю;
 • які мають трьох або більше неповнолітніх дітей;
 • які самостійно виховують неповнолітню дитину;
 • що мають направлення на лікування за кордоном;
 • представників деяких професій;
 • держслужбовців, які вирушають за кордон у відрядження;
 • діячів культури, які відбувають на гастролі на підтримку України.

Правила виїзду за кордон вирішили посилити для двох останніх категорій через численні випадки зловживань службовим становищем. Зокрема, багато держслужбовців, як і раніше, виїжджають за кордон не лише у службові відрядження, а й просто на відпочинок, що не дозволено під час воєнного стану.

Аналогічна ситуація і з діячами культури, які не тільки зловживають наданими їм преференціями, а й хизуються цим у соцмережах.

Що зміниться у правилах виїзду за кордон для держслужбовців та діячів культури?

Держслужбовці зможуть покидати межі України виключно у тих випадках, коли вони їдуть у службове відрядження. Причому вони повинні мати документи, що підтверджують їхнє відрядження, в яких має бути зазначений термін їхнього перебування за кордоном.

Діячі культури зобов'язані надати детальну інформацію про те, коли та де вони братимуть участь у концертах на підтримку України. Крім того, після прибуття в Україну вони мають звітувати про результати своїх благодійних виступів.

Право на виїзд за кордон на роботу мають представники деяких професій

Через війну в Україні представники деяких професій опинилися без роботи або в обмежених умовах роботи. Зокрема, це стосується співробітників цивільних авіакомпаній (пілотів і технічного персоналу), моряків цивільного флоту, залізничників, водіїв-дальнобійників, які були зайняті на міжнародних перевезеннях.

Тому було вирішено дозволити їм виїзд за кордон з метою збереження кваліфікації та заробітків, які можуть принести Україні валютні надходження. Зокрема, крім держслужбовців та артистів, можуть також виїжджати за кордон на роботу:

 • члени екіпажів кораблів, якщо вони прямують до роботи на морських судах, судах внутрішнього плавання;
 • працівники залізничного транспорту;
 • авіаційний персонал, який їде у відрядження чи для навчання;
 • наукові та науково-педагогічні працівники за наявності військово-облікових документів із записом про відстрочку від призову та документів, що підтверджують мету виїзду;
 • водії транспортних засобів, які здійснюють міжнародні перевезення вантажів та пасажирів;
 • водії-волонтери, які перевозять вантажі для ЗСУ, медичні вантажі або важливу гуманітарну допомогу;
 • спортсмени і тренери для участі в офіційних змаганнях та тренувальних зборах

Трагедія у Мексиці: На вірян під час меси обвалився дах костелу, є вбиті та поранені

понеділок, 2 жовтень 2023, 7:15

У мексиканському місті Сьюдад-Мадеро під час меси в одній з церков обвалився дах. Під завалами опинилися багато людей. Про це у понеділок, 2 жовтня, повідомляє ВВС. Зазначається, що кілька людей отримали поранення в результаті обвалу даху церкви Санта-...

"Ви – потвора": Ольга Фреймут поскандалила в мережі через невдалий піар дочки

понеділок, 2 жовтень 2023, 7:06

Підупала зірка болісно реагує на хейт, в'язуючися у сварки з пвдписниками. Тримати удар з гідністю наставниця гарних манер сама особисто не може. Дочка української телеведучої Ольги Фреймут поділилася з шанувальниками новою фотографією, на якій постала...