Для військкомату майже всі чоловіки - "здорові": На Прикарпатті признали обмежено придатним для служби інваліда без кистей рук

В Україні деякі категорії військовозобов`язаних мають право служити тільки за власним бажанням та виключно за місцем проживання, зокрема, люди з інвалідністю, передають Патріоти України.

Втім, трапляються дуже дивні випадки, про один з яких пише «УП». В статті йдеться про мешканця Дрогобича Руслана Кубая, якому у січні принесли повістку. Це його здивувало, адже Кубай має першу групу інвалідності з дитинства — у нього немає кистей рук. У призначений час він прийшов до Територіального центру комплектації (ТЦК), де його відправили на військово-лікарську комісію.

У ВЛК йому поставили відмітку «74-в»: людина непридатна до військової служби в мирний час, але обмежено придатна у воєнний.

«За цей час я звертався до юристів, в органи влади та інші інстанції, щоб врешті-решт довести свою правоту і відкрити їм всім очі, що я інвалід», — розповідав Кубай.

Історія набула резонансу, після чого у дрогобичанина забрали видані у ВЛК документи, а пізніше повернули зі зміненими даними. Тепер Кубай непридатний до військової служби і знімається з обліку.

«Є старий жарт: єдиний лікар, який вважає тебе повністю здоровим, працює у військкоматі. Сьогодні це сувора реальність», — каже Руслан.

«Якісь дрібні бюрократичні дрязги, нічого складного. Просто приходиш, суєш картку лікарю, він пише: „Годен“, і йдеш собі далі», — розповідає про проходження комісії програміст з Київщини Михайло.

Михайло і не був проти такого легкого проходження, бо вважав себе достатньо здоровим — як для воєнного часу. Але вже попавши в «учебку», він дізнався й інші приклади.

«Знаю дядьку, у якого ліве око на 15% бачить. Він годний. Це обурює максимально. Або 200-кілограмовий сердечник, якого повезли в лікарню з інфарктом. Я вже бачив людей з протезами, з зібраним хребтом. Вважаю, що лікарі не бажають брати на себе відповідальність повністю списувати людей з військового обліку», — цитує мобілізованого видання.

Те, як має відбуватися лікарська комісія, регулює наказ «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України». Підписаний 2008 року, він дуже детальний. Аж до того, що в ньому можна знайти, наприклад, допустиму частоту пульсу кандидата для навчання водолазній спеціальності, або дізнатися, скільки зубів має не вистачати на одній щелепі, щоб вважатися обмежено придатним у воєнний час, розповідає адвокат Артем Крикун-Труш.

«Але у військкоматах, яким головне просто план закрити, зараз ВЛК відбувається так: ти приходиш, сидить пара-трійка лікарів. На тебе поверхово подивились: „Здоров? Скарг немає?“. І навіть відповідь їх не цікавить. Все — придатний», — додає він.

У той же час оскаржувати висновок ВЛК можна. Крикун-Труш цього року виграв справу свого клієнта: суд скасував висновок комісії, тому що огляд був проведений з порушеннями, і відправив людину на повторний. У решті решт чоловіка залишили в лавах ЗСУ, проте перевели на посаду, яка більше підходить йому за станом здоров'я.

На війні загинув футболіст Микола Жидков - він повернувся з Польщі, щоб боронити країну

субота, 3 червень 2023, 13:30

На війні загинув футболіст Микола Жидков, який повернувся до України з Польщі, щоб захистити її від російських окупантів. Про це повідомляється на сторінці футбольного клубу "Wegrzcanka" у соціальній мережі Facebook, передають Патріоти України. "На вій...

Пасажири повідомили патрульним: У Києві неадекватний водій тролейбуса напідпитку перевозив людей

субота, 3 червень 2023, 13:28

У Києві патрульні зупинили водія тролейбуса, який напідпитку перевозив громадян. Один із пасажирів зателефонував на лінію 102 та поскаржився на водія. Про це повідомила Патрульна поліція Києва, передають Патріоти України. Пасажир поскаржився на водія, ...