У публічних місцях ми маємо право вимагати обслуговування українською мовою. Про це розповіла журналістка Яніна Соколова у ролику про перехід на українську мову, передають Патріоти України.
"Право на українську у громадських місцях потрібно закріпити законом. Він був прийнятий у першому читанні у жовтні, а потім почалася криза. Депутати, яким "какаяразніца", довго вносили поправки.
Українською я почала розмовляти у 19 років. До того я жила у Запоріжжі, розмовляла російською мовою, читала книги, дивилася російські телеканали і слухала російську музику. Все це впливало на мій мозок. Він думав лише про одне – до Москви. Зараз мої двоє дітей користуються українською. Мама у 50 років почала спілкуватися нею. Через єдиний фактор – просто захотіла цього.
Мова – фактор національної безпеки та ідентичності. Ніколи в житті не зробимо примусове використання української. Вдома кожен користується якою завгодно мовою, як звикли. Але дозвольте решті, хто хоче спілкуватися українською, думати нею, виховувати дітей, мати це право. Поважайте його.
Бажання стверджувати мову – це нормально. Мова не є лакмусовим папірцем і не впливає на ставлення до людей. Але я дуже хочу щоб мова стала до мене більш доступною. Давайте закличемо депутатів до виборів проголосувати за мовний закон. Якщо вони це зроблять, то увійдуть в історію", - говорить журналістка.
Після березневого підвищення пенсій частина українських пенсіонерів отримала більші виплати. Проте навіть незначне збільшення доходу може призвести до втрати права на субсидію для оплати комуналки, передають Патріоти України. У березні 2025 року пенсії...
Під час прямої трансляції на телеканалі CNN у Стамбулі стався землетрус. Камери зафіксували серію підземних поштовхів просто в ефірі. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на ВВС. У момент інтерв’ю, яке вела журналістка Мелтем Бозбейоглу, п...