"До 19 розмовляла тільки російською": Яніна Соколова розповіла про перехід на українську (відео)

Вдома кожен користується якою завгодно мовою, як звикли. Але дозвольте решті, хто хоче спілкуватися українською, думати нею, виховувати дітей, мати це право.

Яніна Соколова. Фото: UAportal.

У публічних місцях ми маємо право вимагати обслуговування українською мовою. Про це розповіла журналістка Яніна Соколова у ролику про перехід на українську мову, передають Патріоти України.

"Право на українську у громадських місцях потрібно закріпити законом. Він був прийнятий у першому читанні у жовтні, а потім почалася криза. Депутати, яким "какаяразніца", довго вносили поправки.

Українською я почала розмовляти у 19 років. До того я жила у Запоріжжі, розмовляла російською мовою, читала книги, дивилася російські телеканали і слухала російську музику. Все це впливало на мій мозок. Він думав лише про одне – до Москви. Зараз мої двоє дітей користуються українською. Мама у 50 років почала спілкуватися нею. Через єдиний фактор – просто захотіла цього.

Мова – фактор національної безпеки та ідентичності. Ніколи в житті не зробимо примусове використання української. Вдома кожен користується якою завгодно мовою, як звикли. Але дозвольте решті, хто хоче спілкуватися українською, думати нею, виховувати дітей, мати це право. Поважайте його.

Бажання стверджувати мову – це нормально. Мова не є лакмусовим папірцем і не впливає на ставлення до людей. Але я дуже хочу щоб мова стала до мене більш доступною. Давайте закличемо депутатів до виборів проголосувати за мовний закон. Якщо вони це зроблять, то увійдуть в історію", - говорить журналістка.

Карма - вона така: На Ростовську область обрушилася потужна хуртовина (відео)

четвер, 30 березень 2023, 23:43

Надзвичайну ситуацію оголошено у Росії, кількох містах Ростовської області, через сильний снігопад. Про це повідомляють місцеві пабліки, а також "Труха-Україна", передають Патріоти України. Так, на трасі М4 "Дон" вже більше чотирьох годин стоять близьк...

Суд ухвалив рішення щодо позову УПЦ призупинити виселення з Києво-Печерської лаври

четвер, 30 березень 2023, 23:28

Представники Української православної церкви Московського патріархату звернулись до Господарського суду, бо не хотіли покидати територію Києво-Печерської Лаври. Однак суд відхилив позов. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олекс...