До 200 тис. або тюрма: Які штрафи і покарання "світять" за ухилення від мобілізації

До 200 тисяч або тюрма. Які штрафи і покарання "світять" за ухилення від мобілізації

В Україні найближчим часом мають намір посилити відповідальність за ухилення від мобілізації та інші військові правопорушення, передають Патріоти України з посиланням на проєкт закону №10379, що опублікований на сайті Верховної Ради.

Що саме зміниться і на скільки це вдарить по кишенях ухилянтів

Кабмін пропонує внести зміни до Адміністративного та Кримінального кодексів і, зокрема, значно збільшити штрафи за військові правопорушення.

Так, за порушення правил військового обліку (наприклад, за ухилення від постановки на облік) пропонується збільшити штраф у розмірі від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8 500 до 17 000 грн). Зараз сума штрафу становить 3 400-5 100 грн.

За порушення законодавства про оборону, військовий обов'язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію пересічних громадян будуть штрафувати на суму від 25 500 до 34 000 грн, а посадовцям "світитиме" від 34 000 до 85 000 грн.

Варто зазначити, що за порушення цього самого законодавства в особливий період штраф сягатиме від 34 000 до 51 000 грн для громадян та від 153 000 до 204 000 грн для посадовців.

Крім того, осіб, які порушать законодавство під час дії особливого періоду може бути затримано на строк до трьох годин для складення протоколу, а в необхідних випадках для встановлення особи та/або з'ясування обставин правопорушення - до трьох діб.

Додамо, що кримінальне покарання за ухилення від мобілізації наразі передбачено у вигляді від трьох до п'яти років позбавлення волі. Після прийняття змін до закону дане покарання може бути застосоване в тому числі для громадян, які відмовляють від проходження медичного огляду.

Чому відповідальність за військові правопорушення вирішили посилити

Цілями та завданнями проєкту Закону, йдеться у пояснювальній записці, зокрема, є удосконалення з урахуванням вимог воєнного стану засад адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення законодавства про оборону, військовий обов'язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Окрім посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за військові правопорушення у Кабміні хочуть також запровадити механізм, за яким не складається протокол у разі вчинення в особливий період адміністративних правопорушень.

Йдеться про випадки, коли розгляд правопорушень віднесено до ТЦК СП, якщо особа не з'являється без поважних причин або без повідомлення причин не прибуття на виклик територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, бувши належним чином повідомленою про дату, час і місце виклику, та за наявністю у територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки підтверджувальної інформації про отримання особою виклику.

В ЄС злякалися дешевого меду з України: Що відбувається з цінами

субота, 23 листопад 2024, 8:58

Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...

Мешканець Харкова вдарив чоловіка ножем, бо той допомагав його дружині

субота, 23 листопад 2024, 8:44

У Харкові засудили жителя Краснокутської громади, який у вересні завдав ножового поранення чоловіку — той допомагав його дружині знести консервацію до погреба. Вирок 18 листопада виніс Орджонікідзевський районний суд Харкова, передають Патріоти України...