"До чего дошел прогресс": Вчені з США навчили щурів водити і паркувати машини (відео)

Американські психологи з Ричмондского університету США в рамках наукового експерименту навчили щурів водити маленькі машинки, передають Патріоти України.

11 тварин вчилися керувати машинками за допомогою важелів по 15 хвилин кілька разів на тиждень. Навчання проходило в невеликому коридорі зі стіною, на яку була нанесена шахова розмітка - там щури повинні були припаркуватися. Стимулом служило частування, яке щури могли з'їсти в разі успішної поїздки.

Результати дослідження показали, що двом пацюкам вдалося освоїти управління вже через місяць, а іншим знадобилося більше часу. Крім того, щури навчилися повертати і розвертатися, якщо частування знаходилося позаду.

Важливим для дослідження також було те, що п'ять щурів містилися в клітках з драбинками, колесом для бігу та іншими іграшками, а решта були цього позбавлені. Щури з першої групи вправлялися з навчанням краще - ймовірно, вміння вправлятися з різними предметами позитивно позначилося на їх здатності до навчання.

Аналізи показали, що у тих щурів, які успішно пройшли навчання, можна спостерігати підвищений рівень дегідроепіандростерона і знижений рівень кортикостерону. Як розповіли дослідники, це вказує на підвищену емоційну стійкість.

З архіву ПУ. Як малорос до справжнього українця: Фігурант "Миротворця" на прощанні з Віктюком звернувся до режисера українською мовою

понеділок, 6 грудень 2021, 3:00

У Москві попрощалися з режисером Романом Віктюком, якого згодом, 23 листопада (2020 року.-ред.), поховали у його рідному Львові, повідомляють Патріоти України. Російський актор Сергій Маковецький, який є фігурантом сайту "Миротворець" за неодноразові п...