До неї ведуть дев'ять доріг: У Мексиці виявили гігантську кам'яну споруду, створену майя (фото)

Дослідники, використовуючи лазер, поблизу кордону з Гватемалою знайшли величезну кам'яну платформу, створену в кінці першого століття до нашої ери.

У Мексиці вчені за допомогою нового методу аналізу місцевості виявили древній пам'ятник цивілізації майя, повідомляють Патріоти України з посиланням на видання Nature.

Дослідники, використовуючи лазер, поблизу кордону з Гватемалою знайшли величезну кам'яну платформу, створену в кінці першого століття до нашої ери (між 1000 і 800 роком до нашої ери). Її розмір склав 1400 метрів в довжину, і близько 400 метрів в ширину, а висота - 10-15 метрів.

За словами вчених, до пам'ятника ведуть дев'ять різних доріг. Попередньо, вони були вимощені деревом. "Ймовірно, багато хто з околиць збиралися (біля платформи - ред.) з нагоди особливих подій, можливо, пов'язаних з календарним циклом. Там вони, схоже, виконували ритуали, які передбачали просування дорогами і в межах прямокутної платформи. Люди також покладали на центр платформи символічні предмети, наприклад нефритові сокири", - розповів співавтор дослідження, професор університету Арізони Такеші Іномата.

Знахідку виявили завдяки новому методу: літак або безпілотник пролітав над цією територією, випромінюючи лазерні імпульси, які відбиваються від поверхні і передають дані на спеціальний пристрій. Той, в свою чергу, може на основі даних створити карту території без рослинності, яка буде відтворювати її рельєф.

З архіву ПУ. Таємниця перевалу Дятлова: Судмедексперт розповів про можливі причини смерті ще трьох туристів

вівторок, 22 червень 2021, 4:00

Едуард Туманов вважає, що ані сніжна лавина, ані звір не могли призвести до загибелі людей. Причиною смерті дев'яти туристів на знаменитому перевалі Дятлова на Уралі не могла бути сніжна лавина або звір, повідомляють Патріоти України. Швидше за все трь...

З архіву ПУ. Як жили солдати Гітлера в останні дні Другої світової війни: Опубліковано архівні фото

вівторок, 22 червень 2021, 1:00

У мережі опубліковано рідкісні фото німецької армії, зроблені в останні дні Другої світової війни. Знімки з'явилися в книзі письменника Ханса Зайдлера "Образи війни: поразка Гітлера на Західному фронті 1944-1945 років", повідомляють Патріоти України. Н...