До неї ведуть дев'ять доріг: У Мексиці виявили гігантську кам'яну споруду, створену майя (фото)

Дослідники, використовуючи лазер, поблизу кордону з Гватемалою знайшли величезну кам'яну платформу, створену в кінці першого століття до нашої ери.

У Мексиці вчені за допомогою нового методу аналізу місцевості виявили древній пам'ятник цивілізації майя, повідомляють Патріоти України з посиланням на видання Nature.

Дослідники, використовуючи лазер, поблизу кордону з Гватемалою знайшли величезну кам'яну платформу, створену в кінці першого століття до нашої ери (між 1000 і 800 роком до нашої ери). Її розмір склав 1400 метрів в довжину, і близько 400 метрів в ширину, а висота - 10-15 метрів.

За словами вчених, до пам'ятника ведуть дев'ять різних доріг. Попередньо, вони були вимощені деревом. "Ймовірно, багато хто з околиць збиралися (біля платформи - ред.) з нагоди особливих подій, можливо, пов'язаних з календарним циклом. Там вони, схоже, виконували ритуали, які передбачали просування дорогами і в межах прямокутної платформи. Люди також покладали на центр платформи символічні предмети, наприклад нефритові сокири", - розповів співавтор дослідження, професор університету Арізони Такеші Іномата.

Знахідку виявили завдяки новому методу: літак або безпілотник пролітав над цією територією, випромінюючи лазерні імпульси, які відбиваються від поверхні і передають дані на спеціальний пристрій. Той, в свою чергу, може на основі даних створити карту території без рослинності, яка буде відтворювати її рельєф.

День волонтера. Як привітати знайомих патріотів: листівки, вірші і привітання в прозі

субота, 5 грудень 2020, 8:10

5 грудня в світі відзначають День волонтера - International Volunteer Day. В Україні, через російську агресію, цей рух став по-справжньому масовим, де тією чи іншою мірою задіяні мільйони наших співвітчизників, зазначають Патріоти України. Люди, котрі ...

Резонанс тижня. Від коронавірусу помер відомий український журналіст

субота, 5 грудень 2020, 1:00

Він був одним із засновників Народного Руху, одним з тих, хто боровся за незалежність України, хто був в перших рядах українського відродження в Дніпрі. У Дніпрі від COVID-19 помер журналіст, екскореспондент "Радіо Свобода" Геннадій Сахаров, який стояв...