До Ради внесли законопроєкт, який передбачає відстрочку від військової служби деяким студентам: Чого чекати

Після того, як в парламенті заговорили про скасування відстрочки від мобілізації для студентів, яким більше 30 років, у Верховній Раді зареєстрували альтернативний законопроєкт, яким хочуть розширити перелік здобувачів освіти, що отримають право на відстрочку від мобілізації, передають Патріоти України.

Цей документ є альтернативою до раніше зареєстрованого резонансного законопроєкту, що скасовує відстрочку від мобілізації студентам та аспірантам, які досягли 30-річного віку та здобувають непослідовну освіту.

Новий законопроєкт скасовує одну з вимог для ненадання відстрочки від мобілізації — 30-річний вік. Тобто, відстрочку не отримають лише студенти, які здобувають другу або третю освіту (без урахування віку). На аспірантів та докторантів ця норма не поширюватиметься — у них буде відстрочка від мобілізації (стосується лише тих, які навчаються на денній або дуальній формі).

Також в законопроєкті передбачено, що відстрочку від мобілізації пропонують надавати всім здобувачам вищої освіти, які навчаються за спеціальностями, «яким надається особлива підтримка» (незалежно від того чи вперше здобувається відповідний рівень освіти). Як пояснили ініціатори законопроєкту, мова йде про дефіцитні спеціальності, які потрібні для відбудови економіки. Перелік таких спеальностей має визначити МОН.

На Миколаївщині чоловік вбив приятеля пляшкою з-під шампанського

субота, 30 вересень 2023, 15:15

У Миколаївській області сталося вбивство під час сварки між двома товаришами. Про це повідомила пресслужба Миколаївської обласної прокуратури, передають Патріоти України. "6 червня 2023 року між підозрюваним та 46-річним потерпілим на березі р. Синюха ...

Навпроти магазину дитячих іграшок: У Харкові суд виніс вирок чоловіку за секс із незнайомкою на газоні

субота, 30 вересень 2023, 14:14

Дзержинський районний суд Харкова розглянув справу щодо чоловіка, який із незнайомою йому жінкою зайнявся сексом на газоні біля кафе на очах перехожих. Про це йдеться у вироку суду від 21 вересня, передають Патріоти України. Суд встановив, що у жовтні ...