До свят: Медики назвали ідеальну дозу пива на день, що не шкодить печінці

Ожиріння печінки - найпоширеніше захворювання органу. Воно буває при зайвій вазі та підвищеному холестерині. Захворювання провокує підвищення рівня глюкози, холестерину та білків, що відповідають за обмін речовин, повідомляють Патріоти України.

На початку хвороби єдиним симптомом є слабкість, біль у правому підребер'ї й підвищений тиск. Таке в людей буває часто, тому мало хто на це звертає увагу.

Як вчасно діагностувати зміни в організмі розповідає Вадим Шипулін, завідувач кафедри внутрішньої медицини №1 Національного медичного університету імені О. О. Богомольця.

"Пацієнтам з підозрою на жировий гепатоз призначають біохімічний аналіз крові. Також зміни розмірів печінки можна діагностувати за допомогою еластометрії. Це метод, схожий на УЗД, але дає точніший результат. Показує не загальний стан органу, а окремі ділянки. Також кількість клітин, що накопичили забагато жиру. Раніше найточнішим методом була біопсія", - уточнює спеціаліст.

Поширена також алкогольна жирова хвороба печінки. Доводить до цирозу. Орган покривається сполучною тканиною і припиняє працювати.

Що потрібно робити:

Можна пити лише 200 мл пива на день. У нас же прийнято його пити півторалітрову пляшку, літровими келихами. Такого навантаження печінка може не витримати.

Дозволені риба, кисломолочні продукти, горіхи, овочі, особливо капуста. Корисні трав'яні та ягідні відвари з шипшини, горобини або кропиви. Також варто уникати чипсів і сухариків, страв із запеченим сиром. Шкідливі молоко, маргарин та майонез.

"Гроші пішли, сп***жені": У мережу злили аудіозапис про зрив запуску стратегічного об’єкта "Енергоатому" в Чорнобилі

п’ятниця, 21 січень 2022, 18:26

У кабінеті чиновника державного “Енергоатому” проходила нарада, під час якої учасники обговорювали, як приховати факти зникнення частини коштів на будівництво централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива в Чорнобилі. Аудіозапис розмови наді...

У Дніпрі водій легковик жорстоко побив жінку, яка вискочила на проїжджу частину - кинув її на узбіччі

п’ятниця, 21 січень 2022, 17:56

У Дніпрі водій легковик жорстоко побив жінку, яка вискочила на проїжджу частину. Після цього, він поволок її на узбіччя і кинув там, передають Патріоти України. Відповідне відео з'явилося в мережі. У підписі було зазначено, що інцидент стався по вулиц...