До свят: Медики назвали ідеальну дозу пива на день, що не шкодить печінці

Ожиріння печінки - найпоширеніше захворювання органу. Воно буває при зайвій вазі та підвищеному холестерині. Захворювання провокує підвищення рівня глюкози, холестерину та білків, що відповідають за обмін речовин, повідомляють Патріоти України.

На початку хвороби єдиним симптомом є слабкість, біль у правому підребер'ї й підвищений тиск. Таке в людей буває часто, тому мало хто на це звертає увагу.

Як вчасно діагностувати зміни в організмі розповідає Вадим Шипулін, завідувач кафедри внутрішньої медицини №1 Національного медичного університету імені О. О. Богомольця.

"Пацієнтам з підозрою на жировий гепатоз призначають біохімічний аналіз крові. Також зміни розмірів печінки можна діагностувати за допомогою еластометрії. Це метод, схожий на УЗД, але дає точніший результат. Показує не загальний стан органу, а окремі ділянки. Також кількість клітин, що накопичили забагато жиру. Раніше найточнішим методом була біопсія", - уточнює спеціаліст.

Поширена також алкогольна жирова хвороба печінки. Доводить до цирозу. Орган покривається сполучною тканиною і припиняє працювати.

Що потрібно робити:

Можна пити лише 200 мл пива на день. У нас же прийнято його пити півторалітрову пляшку, літровими келихами. Такого навантаження печінка може не витримати.

Дозволені риба, кисломолочні продукти, горіхи, овочі, особливо капуста. Корисні трав'яні та ягідні відвари з шипшини, горобини або кропиви. Також варто уникати чипсів і сухариків, страв із запеченим сиром. Шкідливі молоко, маргарин та майонез.

Не лише ТЦК? Хто має право перевіряти військовий квиток під час воєнного стану в Україні

вівторок, 28 травень 2024, 6:30

Українці призовного віку повинні носити із собою військово-облікові документи. Працівники територіальних центрів комплектування можуть вимагати від військовозобов'язаних показати військовий квиток. Втім, таке право мають не лише вони. Про це повідомил...

Найбільший скарб, що забрало море. Стартувало нове дослідження іспанського галеону з вантажем на $20 млрд

вівторок, 28 травень 2024, 6:15

Колумбія розпочала дослідження затонулого іспанського галеона XVIII століття, який прозвали "Святий грааль кораблетрощ". Йдеться про загиблий в бою корабель з одним з найцінніших вантажів в історії людства. . Дорогоцінності іспанської корони Карибськи...