
Служба безпеки України викрила ще двох колаборантів, які після співпраці з росіянами на тимчасово окупованій Луганщині приїхали в Київ й намагалися уникнути покарання. Про це повідомила пресслужба СБУ в середу, 19 липня.
Зловмисниками виявилися власники заводу з виробництва алкогольної продукції в тимчасово захопленому Сєвєродонецьку.
Після початку повномасштабного вторгнення РФ фігуранти відмовились перевозити виробничі потужності підприємства на підконтрольну Україні територію. Вони "перереєстрували" власну компанію згідно з вимогами "російського законодавства" та відкрили рахунки в місцевих "філіях" банків РФ.
Пізніше вони залишили у Сєвєродонецьку "довірену особу", яка контролювала роботу заводу, а самі переїхали до Києва, звідки координували ведення бізнесу.
Готову продукцію заводу ділки реалізовували через власний ресторан та розгалужену мережу точок продажу в окупованій частині на сході України. При цьому одержані "прибутки" регулярно переводили до бюджету країни-агресора як "податки" і "збори".
Крім того, вони постійно сплачували "данину" представникам місцевої окупаційної адміністрації РФ за можливість "безперешкодного" ведення бізнесу.
На підставі зібраних доказів співробітники СБУ затримали у Києві одного з організаторів злочинної діяльності. Під час обшуків у його помешканні виявлено понад 2 млн у гривневому еквіваленті та документи із доказами оборудки.
Іншого організатора "схеми" - затримано у Хмельницькому на спробі втечі за кордон. Щодо третього фігуранта, який переховується у тимчасово окупованій частині Луганщини, - тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності.
Зловмисникам повідомили про підозру в колабораційній діяльності, вчиненій у складі організованої злочинної групи.
У Черкасах тренерка дитячого танцювального гуртка, який діяв на базі школи № 20, зібрала кошти на поїздку дітей до Грузії, однак, за словами батьків, програла їх у казино. Про інцидент повідомили батьки вихованців гуртка до місцевого видання 18000. Под...
В водоймах України майже немає гігантських сомів, вага яких перевищувала б 100 кілограмів, бо їх виловлюють у дрібнішій вазі. Про це розповіла іхтіолог Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України Юлія Куцоконь, передають Патріоти України. Вона...