Національний музей історії України отримав врятований від продажу в приватну колекцію унікальний артефакт – ніж, так звану палицю Геракла, датований орієнтовно ІІІ ст. н.е., передають Патріоти України. Про це йдеться на офіційній сторінці музею у Facebook.
У давньоримську епоху такий ніж був популярним амулетом, що символізував чоловічу силу і виготовлявся в т.ч. із золота. Такі амулети були розповсюджені по всім закуткам Римської імперії в пізньої античний період - від Британії до Північного узбережжя Чорного моря. Після того як Костянтин Великий у IV ст зробив християнство державною релігією, язичницька символіка почала виходити з широкого вжитку серед населення Римської імперії.
Експонат подарував музею Тарас Хмеловський. Львів’янин викупив давньоримський ніж на аукціоні й передав до колекції Національного музею історії України.
“Це вже далеко не перший експонат, врятований Тарасом Хмеловським і подарований історичному музею. Щиро дякуємо панові Тарасу за небайдужість і свідоме ставлення до збереження історичної спадщини!”, – додали представники музею.
У водосховищі поблизу Краматорська 24 червня 2023 року знайшли мертвим британського добровольця Джордана Чедвіка, який воював у складі Інтернаціонального легіону. Його руки були зв’язані за спиною, а тіло пролежало у воді не більше доби. Про це повідом...
Із могили похованого в Софії українського вченого, історика та письменника Михайла Драгоманова зник синьо-жовтий прапор, а також лавиця та інформаційна табличка. Про це повідомив комік Фелікс Редька у соцмережі "Інстаграм", передають Патріоти України. ...