Національний музей історії України отримав врятований від продажу в приватну колекцію унікальний артефакт – ніж, так звану палицю Геракла, датований орієнтовно ІІІ ст. н.е., передають Патріоти України. Про це йдеться на офіційній сторінці музею у Facebook.
У давньоримську епоху такий ніж був популярним амулетом, що символізував чоловічу силу і виготовлявся в т.ч. із золота. Такі амулети були розповсюджені по всім закуткам Римської імперії в пізньої античний період - від Британії до Північного узбережжя Чорного моря. Після того як Костянтин Великий у IV ст зробив християнство державною релігією, язичницька символіка почала виходити з широкого вжитку серед населення Римської імперії.
Експонат подарував музею Тарас Хмеловський. Львів’янин викупив давньоримський ніж на аукціоні й передав до колекції Національного музею історії України.
“Це вже далеко не перший експонат, врятований Тарасом Хмеловським і подарований історичному музею. Щиро дякуємо панові Тарасу за небайдужість і свідоме ставлення до збереження історичної спадщини!”, – додали представники музею.
В Україні ширяться випадки крадіжок акаунтів в Telegram. Злочинці за допомогою фішингових панелей крадуть чужі акаунти, а потім використовують їх для того, щоб виманювати кошти у тих, хто знаходиться в переліку контактів в вкраденому акаунті. Першими ц...
За даними суду, старший сержант був військовим по мобілізації. Він у жовтні 2022 року пішов у відпустку. Згодом його госпіталізували до КНП «Тернопільський обласний медичний центр соціально-небезпечних захворювань» Тернопільської обласної ради. Там він...