Старовинні сокири без топорища з ознаками старовини митники виявили у трьох посилках. Вони були задекларовані як декоративні. Про це розповіли у Київській митниці.
Знахідки спрямували на експертизу до Національного військово-історичного музею України для встановлення належності їх до культурної цінності. Як визначили експерти, три виявлені митниками предмети — автентичні старовинні сокири з кричного заліза, до того ж — археологічного походження.
Виготовлені артефакти за допомогою ручного кування та ковальського зварювання з використанням технологій доіндустріального періоду. У них досі гострі леза, які зберегли первинну конфігурацію, і є сліди часткової реставрації.
Найбільшу з виявлених сокир, довжиною 20,5 см, визначено як сокиру доби козацтва, під умовною назвою «горбач». З одного боку полотна на ній проставлене майстрове клеймо. Вік артефакту — XVI-початок XVII століття. Цю важку робочу сокиру пов’язують з лісорубними або теслярськими роботами.
Дві менших сокири експерти визначили як робочі, теслярські сокири доби Київської Русі — X-XIII століть. Судячи з конструкції сокир (подовжений вирізний обух та відтягнуте донизу лезо), ймовірно, їх могли використовувати також як бойову зброю.
Оскільки дозволу Міністерства культури на вивезення культурних цінностей за кордон не було, знахідки вилучили до винесення судом відповідного рішення.
У 2025 році 46-річний громадянин США Дерек Гаффман виїхав зі своєю сім'єю до Росії для того, щоб на його дітей не впливала"ідеологічна обробка" щодо ЛГБТ. Через деякий час його відправили на війну проти України. Про це повідомив проєкт United24 media, ...
У селі Жорнище на Вінниччині місцева жителька Ольга Шафрайчук виявила на власному подвір’ї понад 20 давніх єврейських поховань кінця XVIII – початку XIX століття. Надгробки, що почали з’являтися з-під землі через зсуви ґрунту, є частиною старовинного є...