Дослідники із некомерційного інституту Schmidt Ocean Institute вперше зафіксували колосального кальмара (Mesonychoteuthis hamiltoni) в природному середовищі існування, передають Патріоти України з посиланням на Science Alert.
Раніше ця істота більше нагадувала морську легенду, ніж реального мешканця океану - тварина стала відома науці відносно недавно, за фрагментами знайденими в шлунках кашалотів, завдяки чому з'явився перший опис 1925 року. В 1981 році рибалки біля Антарктиди вперше випадково підняли на борт живого представника цього виду (унікальна тварина не вижила). Однак досі ніхто не бачив це створіння живим в природному середовищі існування, котрий розташований в холодних морях навколо Антарктиди.
На сьогодні в колекції Музею Нової Зеландії у Веллінгтоні накопичилось три екземпляри цього виду.
Минулого місяця дослідники почали 35-денну експедицію поблизу Південно-Сандвічевих острові. Підводна дистанційно керована камера SuBastian, встановлена на дослідницькому судні Falkor (too) зафіксувала живу особину на глибині 600 метрів поблизу Південно-Сандвічевих островів.
На відео потрапила молода особина колосального кальмара - приблизно 30 сантиметрів завдовжки. Дорослі особини цього виду можуть досягати 7 метрів у довжину і важити понад 500 кг, що робить їх найважчими безхребетними на планеті. Вони також мають найбільші очі серед усіх відомих тварин - і сучасних, і вимерлих, що дає їм змогу орієнтуватися у майже повній темряві морських глибин.
Експертна група з Великої Британії та Норвегії провела масштабне наукове дослідження, щоб визначити, як особистісні характеристики людини впливають на рівень її доходу. Результати експерименту показали, що деякі якості характеру сприяють фінансовому ус...
В Україні змінять правила автострахування для ветеранів і людей з інвалідністю внаслідок війни – тепер їм компенсуватимуть витрати на автоцивілку. До 30 червня 2025 року можна не купувати поліс взагалі, а з 2025-го – отримувати 100% компенсацію, переда...