Досить самозванства: У Литві відбудуться дебати щодо перейменування Росії на Московію

Парламент Литви, який нещодавно визнав групу «Вагнер» терористичною організацією, розпочинає дискусію про те, чи є сенс змінювати топонім «росія» в литовській мові на «Московія». Про це заявив голова Комітету з питань майбутнього Сейму Литви Раймундас Лопата, повідомляє Verslo Zinios.

За його словами, політики шукатимуть рішення на основі висновків історика Альфредаса Бумблаускаса, який представить у Сеймі свою доповідь під назвою «росія і Московія: 5 брехень і замовчувань». На думку депутата, президент росії володимир путін розпочав війну в Україні, опираючись на спотворену і неправдиву історію. І тому в Литві варто порушувати питання про те, чи не сприймається історична роль росії в західній свідомості як спотворена — так само, як і сама назва.

«Ми називаємо росію росією, тому що вона сама себе так називає. З історичної перспективи Великого князівства Литовського ми будемо шукати більш прийнятну і точну оцінку історичної ролі країни для Литви і Заходу, ніж великоросійський наратив, який укорінився в західній свідомості. Відповідно, ми уточнимо, як краще називати країну, яку ми традиційно називаємо росією: чи це росія, чи Московія, чи щось інше», — заявив Раймундас Лопата.

7 червня історик виступить з доповіддю щодо даного питання. У заході візьмуть участь історики, філософи, мовознавці та політики.

Якими будуть тарифи на газ із жовтня: Названо ціну для українців

субота, 30 вересень 2023, 12:30

В Україні тариф на газ у жовтні не зміниться. При цьому різниця у вартості блакитного палива становить понад 2 грн. за кубометр залежно від постачальника. Більшість українців купує блакитне паливо у "Нафтогазу" за ціною 7,96 грн за куб, передають Патрі...

В Україні прогнозують здорожчання хліба, овочів і м'яса: Який продукт здешевшає

субота, 30 вересень 2023, 12:22

В Україні найближчим часом можуть здорожчати хліб та овочі із "борщового набору". Фермери та експерти пояснюють це здорожчанням енергоносіїв і наслідками війни.Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Олени Лоскун,, передають Патріоти України. Фермер...