Довгих і щасливих років, місто Лева! Столиця Галичини святкує день народження (фотофакти)

На свято завітав і сам "Король Лев" з дружиною, верхи на конях. До загальноміської ходи долучились близько 3 тисяч осіб. Це учасники різноманітних творчих колективів, а також містяни на ретро-автомобілях, ретро-велосипедах та мопедах.

Святкова хода до Дня міста у Львові

Львів святкує 763-річчя з дня заснування. Столиця Галичини вже перетворилася на справжню ретро-казку - центром міста пройшла традиційна велика театралізована хода. Цього року її учасники відтворили історичну ретроспективу з королівських часів до теперішніх днів, зазначають Патріоти України.

Очолили святкову ходу Король Лев із королевою Констанцією у супроводі лицарів. Також до неї долучилися містяни на ретро-автомобілях, актори міських театрів, народні мистецькі колективи, колективи-гості з Польщі, Чехії, Словаччини та інших країн, представники спортивних організацій міста, лівів’яни та гості міста.

"Це дуже особливий день, тому що ми сьогодні трішки поринули в історію – ми пішли в стиль ретро, згадали ті часи, коли Львів був славний як завжди, мав особливості, коли українці активно розвивалися – "Просвіта", товариство української мови, "Пласт", тоді митрополит Шептицький дуже багато добрих справ робив і надихав. Власне, цей Львів тоді мав свою особливість – українці були в меншості, але так активно й багато працювали, що робили славу нашого українського Львова", – наголосив мер міста Андрій Садовий.

За його словами, після того, як у Львові провели Чемпіонат Європи з футболу у 2012 році, тепер місто поставило перед собою нову мету – приймати зимові олімпійські ігри у 2030 році.


А ви це знали? Чому у СРСР корпус телевізорів робили із дерева

неділя, 23 лютий 2025, 9:50

У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...

Літній час 2025: Українцям пояснили, чи буде традиційне переведення годинників навесні

неділя, 23 лютий 2025, 9:45

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...