Духів день-2020: Що категорично не можна робити 8 червня - традиції і заборони

У день після Трійці, 8 червня 2020 року, відзначається День Святого Духа, відомий у народі як Духів день. Це свято на честь Святого Духа у православних завжди випадає на 51-й день після Великодня, тобто на понеділок після Трійці, передають Патріоти України.

Духів день: історія свята

Церква встановила свято Святого Духа на протидію вченню єретиків, що відкидали Божество Святого Духа та єдиносутність Його з Богом Отцем і Сином Божим.

День Святого Духа було створено "заради величі Пресвятого та Животворного Духа, яко один є (від) Святої і Живоначальної Трійці".

Традиції на Духів день

Багато традицій Духового дня пов'язані з язичництвом. Так, здавна в народі вірили, що земля та вся зелень цього дня відзначають свої іменини. Також вірили, що земля в Духів день наповнена майбутнім урожаєм, тому турбувати її заборонялося. Не можна було не тільки працювати на землі, а й поратися вдома, як і в будь-яке інше церковне свято.

З Дня Святого Духа починався Русальний тиждень, цього дня намагалися вшанувати всіх духів води, лугів і лісу. За повір'ями, русалками ставали ті, хто пішов із життя передчасно, не ставши дорослим.

У цей час прийнято було всіляко задобрювати русалок, щоб вони не заподіяли шкоди: на берегах водойм для них залишали дитячий одяг, їжу, рушники.

Також у Духів день з повагою ставилися до дерев і джерел, люди збирали цілющі трави, освячували воду в колодязях та намагалися "нагодувати" землю, влаштовуючи під вечір своєрідні пікніки в полі.

Що можна робити в Духів день

 • рекомендується сходити на службу до церкви;
 • поставити свічку за упокій душі померлого;
 • зібрати й засушити трави й квіти: в Духів день, за повір'ям, всі рослини наділені цілющою силою;
 • принести з церкви гілки берези: з ними, як кажуть, в дім прийде благодать;
 • від чистого серця обдарувати нужденних.

Ворожіння на Духів день

Молоді дівчата традиційно влаштовували ворожіння з вінками. Вінки плели, вирушали з ними до найближчої водойми та кидали у воду.

Якщо вінок тонув – до прикростей і хвороб, якщо залишався на поверхні – на щастя й швидке заміжжя.

Що не можна робити в День Святого Духа

 • Категорично не можна працювати на землі.
 • За прикметою, як і на Трійцю, не можна прибирати, прати, шити.
 • За одним із повір'їв, не можна дивитися на своє відображення у воді, щоб не втратити справжнє кохання.
 • Раніше вірили, що в Духів день не можна бігати, – щоб не втекти від своєї долі.
 • Не варто йти на кладовище – пом'янути покійних можна в храмі. Для відвідування могил відведена Троїцька поминальна субота – день перед Трійцею.
 • Не можна відмовляти в гостинності – інакше цілий рік не буде грошей.

Духів день: прикмети на 8 червня

 • після Духового дня встановлюється справжнє літо;
 • за погодою на Духів день судять про те, якою вона буде в найближчі 40 днів;
 • іде дощ – літо й осінь будуть сонячними та теплими.

Масовий мор риби на Дніпропетровщині: У МОЗ попередили про смертельну небезпеку

четвер, 8 червень 2023, 12:29

Україна знову зіткнулася з серйозною екологічною катастрофою, яка сталася на території Дніпропетровської області. Масовий мор риби почався внаслідок терористичного знищення Каховської Гідроелектростанції російськими окупантами. Наслідки цієї трагедії в...

Емоції зашкалюють: Змучений пес обійняв свого українського рятувальника, після того як дісталися до сталого берега Дніпра (фотофакти)

четвер, 8 червень 2023, 12:00

Загони українських рятувальників витягуючи з водяної паски людей та тварин, ризикуючи потрапити під обстріл окупанти. Ось і цей собака дякує, як може, бійцям, і не хоче розтаватися з ними.