Дуже часто люди роблять помилки: Мовознавець пояснив, як правильно дякувати українською (відео)

Відомий вчитель української мови та мовознавець Олександр Авраменко пояснив, як правильно висловлювати вдячність. В ефірі "Сніданку" з 1+1 він розповів, що часто натрапляє в соцмережах на етикетну формулу "велике дякую".

"Цей вислів помилковий з погляду граматики. Дякувати - це дієслово: слово, що означає дію. Наприклад, ходити, спати, дякувати. З дієсловами прикметники не поєднуються! Ви ж не скажете: швидке ходити, міцне спати або велике дякувати", - каже вчитель.

Він наголосив, що прикметники, а вони відповідають на питання "який", поєднуються з іменниками. Наприклад, швидка хода, міцний сон, велика вдячність.

"Отже, не велике дякую, а дуже дякую, щиро дякую або вельми вдячний", - підсумував Авраменко.

Якою буде погода в Україні в кінці вересня та напочатку жовтня - прогноз синоптиків

вівторок, 26 вересень 2023, 17:45

В Україні до кінця вересня буде зберігатися суха та тепла погода. Проте вже з початку жовтня до нас завітає атмосферний фронт з дощами. Про це на своїй сторінці в соцмережі написала синоптикиня Наталка Діденко, передають Патріоти України. За її словами...

На кону $1 млрд: Названо 5 проблемних пунктів з програми МВФ для України

вівторок, 26 вересень 2023, 17:27

Сьогодні, 26 вересня, почалась робота української делегації з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Від цього залежить, насамперед, другий перегляд програми розширеного фінансування (EFF) на $1 млрд. Про це написав у Telegram народний депутат Ярослав Желе...