
Відомий вчитель української мови та мовознавець Олександр Авраменко пояснив, як правильно висловлювати вдячність. В ефірі "Сніданку" з 1+1 він розповів, що часто натрапляє в соцмережах на етикетну формулу "велике дякую".
"Цей вислів помилковий з погляду граматики. Дякувати - це дієслово: слово, що означає дію. Наприклад, ходити, спати, дякувати. З дієсловами прикметники не поєднуються! Ви ж не скажете: швидке ходити, міцне спати або велике дякувати", - каже вчитель.
Він наголосив, що прикметники, а вони відповідають на питання "який", поєднуються з іменниками. Наприклад, швидка хода, міцний сон, велика вдячність.
"Отже, не велике дякую, а дуже дякую, щиро дякую або вельми вдячний", - підсумував Авраменко.
Деякі декоративні рослини, які часто можна побачити в садах або навіть придбати у садових центрах, насправді становлять серйозну небезпеку для людей і домашніх тварин. Попри привабливий вигляд, вони можуть містити токсини, здатні викликати важкі отруєн...
Під час воєнного стану військовозобов'язаний може отримати повістку від територіального центру комплектування та соціальної підтримки. ЇЇ може бути відправлено трьома способами – особисто від групи оповіщення, в приміщенні ТЦК або рекомендованим поштов...