Двічі запускали серце: Студентки Львівського медуніверситету врятували чоловіка, якому стало зле у трамваї

Студентки шостого курсу медичного факультету Львівського національного медуніверситету Христина Библик та Єлизавета Шепель урятували 68-річного чоловіка, в якого зупинилося серце у трамваї. Про це 23 вересня повідомила пресслужба університету, передають Патріоти України.

22 вересня дівчата після занять їхали трамваєм, коли раптом одному з пасажирів стало зле і він почав непритомніти. Студентки визначили, що у чоловіка проблеми із серцем. Тому за допомогою ще кількох пасажирів, які були поруч, хворого поклали на підлогу і почали його реанімувати.

Як розповіла Шепель, за порадою викладачів університету вона завжди возила із собою маску-клапан для штучного дихання. Під час проведення серцево-легеневої реанімації у трамваї вона якраз знадобилася. Саму процедуру штучного дихання проводила Библик, закритий масаж серця допомагав робити ще один пасажир – хлопець, який мав досить сил ритмічно тиснути на грудну клітку пацієнта.

Дівчата кажуть, що реанімаційні заходи проводили десь хвилин 10, поки не приїхала "швидка". За цей час у чоловіка серце зупинялося двічі. Згодом хворого доправили в реанімаційне відділення Львівської обласної клінічної лікарні, де його стан удалося стабілізувати.

На думку завідувача анестезіолого-реанімаційного відділення №1 Олега Півня, врятувати життя пацієнтові вдалося насамперед завдяки діям студенток, які надавали невідкладну допомогу.

"Запорожець" як народний електрокар: В Дніпрі запустили лінію по переробці старих "Таврій" на електромобілі

субота, 16 жовтень 2021, 9:57

Творці Kozak EV подбали про те, щоб переобладнання “Таврії” під їхній комплект було максимально простим. На звичайній СТО бензинову “Таврію” перетворюють на електричну протягом одного робочого дня. Група небайдужих підприємців замахнулася на революційн...

Голова "Нафтогазe" пояснив, які споживачі переплачують за "блакитне паливо" у 2-3 рази і чому так сталось

субота, 16 жовтень 2021, 9:45

Голова правління НАК "Нафтогаз Україна" Юрій Вітренко висловився про ціни на газ для населення, і пояснив, які категорії споживачів ризикують платити за "блакитне паливо" значно більше. Про це він розповів в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера...