Дива бувають! Жінка опритомніла після 28 років у вегетативному стані

Муніра Абдулла отримала важку черепно-мозкову травму в автокатастрофі у 1991 році в Об'єднаних Арабських Еміратах. Тоді їй було 32 роки, пише The Independent, повідомляють Патріоти України.

В автівку, в якій їхала жінка з 4-річним сином, врізався шкільний автобус. Муніра встигла обійняти дитину і закрити її собою. Завдяки матері хлопчик відбувся подряпинами.

Жінці не одразу надали потрібну допомогу. В місцевій лікарні медики навіть не змогли діагностувати її стан і відправили на лікування до Лондона. Там з’ясували, що пацієнтка перебувала у "мінімально свідомому стані": схожому на кому, але могла відчувати біль.

Як допомогти арабці лікарі не знали, тож відправили на Батьківщину. Багато років в ОАЕ потерпілу в аварії просто годували через трубку і робили масажі, аби її м'язи не атрофувалися.

У 2017-му кронпринц Абу-Дабі Мухаммед бен Заїд запропонував оплатити лікування жінки у Німеччині. Вже там лікарі склали схему фізіотерапевтичних вправ для жінки та почали вводити їй препарати, які мали допомогти організму чіткіше розмежувати сон та моменти свідомості.

І через рік таке лікування дало результат. Її син почув від неї перші звуки. "Вона почала поводитися дивно, я постійно кликав лікарів, щоб пресвідчитися, що мати в порядку. Вони запевняли, що все нормально", – каже чоловік.

Через три дні, коли він чергував біля ліжка хворої, через сон почув своє ім’я. Жінка прийшла до тями! Сили і свідомість повернулися до неї не одразу, але поступово пацієнтка почала повідомляти, коли відчуває біль, вести тривалі розмови та читати молитви.

"Я розповідаю цю історію, для того, щоб дати надію людям", – каже син хворої. "Всі ці роки я чув, що вона безнадійна і ніяке лікування не допоможе. Але потім я подумав, що б зробила мати на моєму місці, і робив усе, щоб поліпшити її стан".

З архіву ПУ. Господиням на замітку: Голодна кутя і не тільки - що треба готувати на Водохресний Святвечір

субота, 18 січень 2020, 5:45

Увечері 18 січня українці святкують другий Святвечір, "Голодну кутю" або Водохресний Святвечір. У цей день прийнято постити, тому святкова вечеря повинна складатися з пісних страв непарної кількості. Головною прикрасою столу є пісна кутя, яку в народі ...

Резонанс тижня. "Допомагала хворим і обожнювала племінницю": Якою була загибла українська стюардеса

субота, 18 січень 2020, 1:00

Вчителька Ірина Карюхіна розповіла про загиблу Катю Статник та її сім'ю. Вранці, 8 січня, неподалік від Тегерана розбився літак Boeing-737 української авіакомпанії МАУ. Всі 176 осіб, які перебували на його борту, загинули. Більшість пасажирів - іранськ...