Дива еволюції та потреби виживання: Серед пернатих один єдиний птах навчився літати задом наперед. Орнітологи пояснили цей феномен

Існує лише один вид птахів, які здатні літати назад, і це - колібрі. Учені пояснили, завдяки чому ці мініатюрні створіння мають таку унікальну серед своїх сородичів здатність, передають Патріоти України з посиланням на IFLScience.

Колібрі відомі тим, що це найяскравіші з усіх відомих видів птахів. Проте ці літуни мають також деякі вражаючі навички. Зазначається, що ці пернаті здатні махати крилами від 20 до 80 разів на секунду й досягають таких швидкостей, які можна порівняти з винищувачами.

Учені підкреслили, що у колібрі крила зовсім не такі, як в інших сородичів, - надзвичайно жорсткі й майже прямо виступають від тіла. Також колібрі мають унікальні суглоби, які дозволяють обертати крила у формі вісімки. Це дає змогу підтримувати шалений ритм змахів і літати назад протягом тривалого часу.

У публікації наголошується, що деякі птахи здатні лише змахнути крилами назад, а от колібрі справді досконало володіють умінням летіти назад. Завдяки своїм зап’ястним суглобам вони можуть створювати підйомну силу навіть під час зворотного помаху крила, на що не здатні інші птахи.

"Воно [колібрі] прийняло стиль польоту, схожий на комах, хоча еволюційно є хребетним. Воно має ті самі кістки, що й ми в руці, але робить щось неймовірне із плечовим суглобом: махає крилом вперед-назад, наче мушка-дрозофіла, а не як голуб", - розповів біолог з Університету Північної Кароліни й провідний автор дослідження 2011 року Тайсон Гедрік.

Щоб подолати вузькі отвори, колібрі притискає крила до тіла і пролітає крізь щілину, як куля. Вони також можуть повертатися боком, щоб пролетіти через особливо складні проходи.

"Щойно вони розуміють, що опинилися з іншого боку, і відчувають своє оточення, тоді вони переходять на таку "балістичну" техніку польоту, щоб уникнути небезпеки", - поділився біолог Марк Баджер.

Мешканців українських степів тоді знав весь цивілізований світ: Як скіфи тисячі років тому торгівлею та зброєю поширювали свій вплив від Єгипту до Ірану

субота, 12 липень 2025, 23:55

Прадавці записи та археологічні дослідження свідчать, що в період своєї найбільшої могутності, 2,7 - 2,3 тисячі років тому, скіфські царі контролювали ключові торговельні артерії, які з’єднували територію сучасної України з Близьким та Середнім Сходом ...

Харків накрила потужна злива з грозою: Дороги підтоплені, у місті впало багато дерев та кілька електроопор (фото, відео)

субота, 12 липень 2025, 22:51

Ввечері 12 липня Харків накрила сильна злива з грозою, через негоду постраждали чотири людини, сильний вітер повалив багато дерев та кілька електроопор і пошкодив дахи будинків. Про постраждалих повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, передают...