Дива Всесвіту: Телескоп Hubble знайшов планету, яка випаровується

Далеку екзопланету, яка повільно приймає форму м’яча для американського футболу відкрила міжнародна команда астрономів.

Міжнародна команда астрономів виявила далеку екзопланету, яка повільно приймає форму м’яча для американського футболу.

Це відбувається через дуже сильне гравітаційне тяжіння зірки-господаря, пише Science Alert, передають Патріоти України

"Ця планета є прототипом для ультра-гарячих юпітерів. Ці планети так сильно опромінюються зірками, що вони майже як самі зірки", – сказав Дрейк Демінг, професор астрономії в Університеті штату Меріленда і співавтор відкриття нової планети.Надзвичайно гаряча планета, названа WASP-121b, була виявлена в зоряній системі на відстані 90 світлових років в 2015 році за допомогою космічного телескопа Hubble від NASA. Але нове дослідження змінило уявлення про цю планету.

"Планета випаровується своєї головною зіркою до такої міри, що ми бачимо, як атоми металу залишають верхню атмосферу, де вони можуть взаємодіяти з магнітним полем планети. Це дає можливість спостерігати і розуміти деякі дуже цікаві явища фізики", – сказав Демінг.


Гарячі Юпітери – це клас гігантських газових планет, які обертаються дуже близько до своєї зірки і в результаті нагріваються до величезних температур. Але WASP-121b є особливо екстремальним прикладом з температурою поверхні близько 2500 градусів за Цельсієм.

"Хоча вони рідкісні, вони дійсно виділяються, коли ви їх знайшли", – додав Демінг.

Об'єднати всі чемпіонські пояси: Ф'юрі і Усик нарешті підписали контракт на бій

субота, 30 вересень 2023, 1:45

Чемпіон WBC в суперважкій вазі Тайсон Ф'юрі і володар титулів WBA, WBO, IBO і IBF Олександр Усик підписали контракт на бій. "Цієї сенсаційної новини чекали шанувальники спорту в усьому світі. Чемпіон світу в суперважкій вазі за версіями WBC і Lineal Та...

Губернатор оголосила надзвичайний стан: Нью-Йорк потерпає від сильної повені (відео)

п’ятниця, 29 вересень 2023, 22:51

За інформацією Національної метеорологічної служби (NWS), близько 8,5 мільйонів жителів Нью-Йорку опинились під загрозою повені, оскільки переповнені каналізаційні системи не в змозі ефективно відводити дощову воду. Про це повідомляє The Guardian, пере...