Останніми часом про жоден інший серіал ЗМІ не писали так часто: восьмий і останній сезон "Гри престолів" захоплює сьогодні мільйони людей, повідомляють Патріоти України.
"Чому цей серіал такий популярний? Німецькі дослідники з‘ясували секрет його успіху", – пише австрійське видання Kurier у статті "Дослідження: Чому "Гра престолів" викликає звикання".
Шаленій популярності серіалів на кшталт "Гри престолів" сприяють різноманітні фактори, – каже Клаус-Петер Ернст, дослідник Франкфуртського університету прикладних наук і Хайдельберзької вищої школи. – Наприклад, вони задовольняють традиційні потреби людей, зокрема, бажання мати друзів і відчувати себе причетними до колективу.
На думку Ернста і його колег із Франкфуртського університету ім. Гете і Майнцзького університету ім. Гутенберга, відчуття причетності до колективу має головне значення.
"Розвитку відчуття причетності до колективу сприяє ототожнення себе з окремими персонажами серіалу. Глядачі сприймають їх як близьких людей, в історії яких вони, за їхніми власними відчуттями, беруть участь. У "Грі престолів" кожен може знайти для себе персонажа, з яким він себе ототожнює", – каже Ернст. За словами дослідника, люди асоціюють себе з персонажами якого-небудь серіалу, коли можна провести паралелі між їхнім власним життям і життям героїв.
Наприклад, людина, яка відіграє у своїй власній сім‘ї роль аутсайдера, може ототожнити себе з образом Тіріона Ланністера. Іноді люди співвідносять себе з персонажами, на яких вони справді хотіли б бути схожими, або ж із героями, в яких вони бачать приклад для наслідування, як от Ар‘я Старк або Дейєнеріс Таргарієн. "Серіал формує у людей відчуття, начебто вони добре знайомі з героями, і вони можуть сприймати їх наче як членів сім‘ї чи друзів, – передає видання.
Ще одним важливим фактором є й людська цікавість. "У "Грі престолів" може статися так, що улюблений персонаж, за зростанням і розвитком якого глядачі спостерігають 5-6 років, помирає. Напруга, яка втрачається у випадку з іншими форматами, тут зберігається", – зазначає Ернст. Крім того, популярності серіалу сприяють і сервіси скачування та потокової передачі відео, що, втім, має і негативні наслідки.
Люди можуть проглянути так багато серій, що доводиться говорити про психічну залежність – а Netflix і компанія сприяють тому, що "наркотик" можна отримати швидко і легко, – резюмує Kurier.
В Україні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки можуть накладати штрафи на військовозобов'язаних громадян, які порушують правила мобілізації. Розповсюджені ситуації, коли ТЦК та СП вимагає оплатити штраф, але видає для цього лише ...
В Україні щорічно змінюються вимоги до страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок за віком. Так, для того, аби вийти на пенсію в 60 років, людина має набути щонайменше 32 роки страхового стажу (роком раніше — 31 рік), у 63 роки — за наявності...