Учені з NASA поки що не можуть зрозуміти, внаслідок яких хімічних процесів на марсіанських каменях з'явилися незвичайні плями.
Марсохід NASA Perseverance перебуває на Марсі вже четвертий рік, досліджуючи поверхню планети в пошуках ознак життя в минулому, пише Space.com.
Під час таких пошуків Perseverance зробив знімок абразивної зони Malgosa Crest за допомогою своєї камери SHERLOC WATSON. Усередині породи марсохід виявив чорні та білі плями, а також, що найцікавіше — зеленуваті. Така несподівана знахідка заінтригувала вчених, хоча склад породи досі залишається невідомим.
Для того, щоб зазирнути всередину породи, марсохід зішкріб невелику ділянку в скельному оголенні під назвою Wallace Butte. Діаметр плями, яку вдалося розчистити марсоходу, становив 5 см, а велика зелена пляма на знімку має діаметр лише близько 2 мм.
На Землі червоне каміння, схоже на марсіанське, зазвичай набуває свого забарвлення завдяки окисленню заліза, того ж типу, що робить людську кров червоною.
Зелені ж плями на Землі, схожі на ті, що знайшов Perseverance, утворюються на червоних каменях, коли рідка вода просочується через осад. Під час такого процесу залізо в каменях окислюється, залишаючи зелені плями на каменях.
Іноді в цьому процесі на Землі задіяні й мікроби, але навіть без них на марсіанських каменях могли з'явитися зелені плями. Наприклад, хімічна взаємодія між сіркою і залізом також може сприяти реакціям відновлення заліза без допомоги мікроорганізмів.
Але який тип реакції був відповідальний за появу зелених плям на Марсі залишається невідомим.
Річ у тім, що марсоходу забракло місця для того, щоб безпечно дістати свої роботизовані руки і дотягнутися до каменя із зеленою плямою. Таким чином у марсохода не було можливості розглянути своє відкриття ближче.
Вчені з NASA сподіваються на те, що Perseverance вдасться розкопати щось подібне в майбутньому і тоді дивні зелені плями вдасться вивчити докладніше.
Українські полярники показали незвичайне явище в Антарктиді – це «небесні гребінці» – хвилясті хмари, які набувають особливого вигляду завдяки нестійкості Кельвіна – Гельмгольца: коли зустрічаються два потоки, які мають різну щільність. Про це розповіл...
Шахраї вигадали нову схему, в основі якої використовують Telegram-канал та посилання на начебто ресурс Мінсоцполітики. Про це на своїй Facebook-сторінці написав журналіст Євген Плінський, передають Патріоти України. Він попередив, що у повідомленні укр...