Дивовижне видовище: Hubble сфотографував "зоряний міст" між галактиками

Hubble

Космічний телескоп Hubble сфотографував дві спіральні галактики, що з’єднані «зоряним мостом». Про це повідомляє Space. Галактики на передньому плані фотографії розміщені у триплеті Arp 248 – також відомому як «Трійнята Вайлда» або «Триплет Вайлда».

Вони розташовані приблизно за 200 мільйонів світлових років від Землі в сузір’ї Діви.

Ці дві галактики з’єднує припливний хвіст – це витягнутий потік зірок і міжзоряного пилу, утворений взаємною гравітацією двох галактик.

«Трійнят Вайлда» відкрив астроном Пол Вайлд у 1953 році під час роботи з Фріцем Цвікі у Каліфорнійському технологічному інституті. Ця трійка включена до «Каталогу південних пекулярних галактик та асоціацій», створеного астрономами Халтоном Арпом і Баррі Мадором, і до «Атласу пекулярних галактик» Арпа. У цих колекціях представлені незвичайні галактики, зокрема Arp 248, а також галактики з непарною кількістю галактичних рукавів, особливими структурними елементами тощо.

Нагадаємо, національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) опублікувало фото з подорожі космічного апарату Orion до Місяця.

Гроші на вітер! ТОП-5 автомобілів, які найбільш схильні до корозії - створять безліч проблем

неділя, 5 лютий 2023, 9:08

Вважається, що чим краще обслуговувати автомобіль, тим менше він піддається корозії. Але не всі вживані автомобілі однакові. Деякі з них схильні до корозії сильніше за інших, незалежно від того, як добре за ними стежать. Американське видання Hotcars на...

Помер голлівудський актор, відомий за шесттю частинами культової комедії «Поліцейська академія»

неділя, 5 лютий 2023, 7:12

У суботу, 4 лютого, стало відомо про смерть популярного канадського актора Джорджа Р. Робертсона. За свою кар'єру він зіграв близько 80 ролей у кіно та серіалах. Мабуть, найвідомішою його роботою стала роль начальника Герста в комедії «Поліцейська акад...