Екологи б'ють на сполох: На Хмельниччині фабрика викидає отруту в річку (відео)

У травні 2019 року басейн Хомори був визнаний зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Вночі 18 січня в Хмельницькій області картонно-паперову фабрику запідозрили в скиданні стічних води в річку Хомора. У зв'язку з цим інспектори державної екологічної інспекції України терміново виїхали на місце інциденту. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив народний депутат Єгор Фірсов, передають Патріоти України.

"Зараз тривають інструментально-лабораторні дослідження відібраних проб. За результатами вимірювань показник розчиненого кисню коливався в межах від 6,0 мг/ дм3 до 9,1 мг / дм3, що знаходиться в межах норми. В той же час, за візуальними спостереженнями, рівень води в річці залишається незадовільним", – зазначили на сторінці ДЕІ в Хмельницькій області в Facebook.

На даний момент інспекція продовжує кризовий моніторинг річки. У травні 2019 року басейн Хомори був визнаний зоною надзвичайної екологічної ситуації. "Хомора є джерелом питного водопостачання для мешканців Полонського району, а водопостачання міста Новоград-Волинського Житомирської області здійснюється з річки Случ. Так само в річках регулярно гине риба та інші живі організми. У квітні минулого року ДЕІ Поліського округу були розраховані збитки внаслідок загибелі риби на суму понад 21 млн.грн", – розповів Фірсов.

За словами нардепа, фабрика не вперше скидає в річку речовини, які буквально труять жителів Хмельницької та Житомирської областей. Екологи зверталися до суду з вимогою призупинити роботу підприємства і навіть виграли справу, однак апеляційний суд скасував це рішення. "Зробило керівництво фабрики якісь висновки? Однозначно ні!", – заявив Фірсов.

Готівкові поповнення більше не будуть такими, як раніше: На українців чекають нові правила

вівторок, 23 червень 2026, 16:39

В Україні змінюються правила поповнення рахунків готівкою через платіжні термінали. Уже з 26 червня користувачам доведеться проходити додаткову процедуру підтвердження під час кожної операції. передають Патріоти України. Згідно з новими вимогами, перед...

Стагнація недоімперії-бензоколонки дісталися "скважини": Дефіцит пального дістався Сибіру, подробиці

вівторок, 23 червень 2026, 16:02

Проблеми з паливом у РФ набирають обертів. Омська, Саратовська, Іркутська та Новосибірська області оголосили про ліміти на відпуск бензину й дизеля, пояснюючи це зростанням попиту та необхідністю контролювати ситуацію на ринку, передають Патріоти Украї...