Екологи б'ють на сполох: На Хмельниччині фабрика викидає отруту в річку (відео)

У травні 2019 року басейн Хомори був визнаний зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Вночі 18 січня в Хмельницькій області картонно-паперову фабрику запідозрили в скиданні стічних води в річку Хомора. У зв'язку з цим інспектори державної екологічної інспекції України терміново виїхали на місце інциденту. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив народний депутат Єгор Фірсов, передають Патріоти України.

"Зараз тривають інструментально-лабораторні дослідження відібраних проб. За результатами вимірювань показник розчиненого кисню коливався в межах від 6,0 мг/ дм3 до 9,1 мг / дм3, що знаходиться в межах норми. В той же час, за візуальними спостереженнями, рівень води в річці залишається незадовільним", – зазначили на сторінці ДЕІ в Хмельницькій області в Facebook.

На даний момент інспекція продовжує кризовий моніторинг річки. У травні 2019 року басейн Хомори був визнаний зоною надзвичайної екологічної ситуації. "Хомора є джерелом питного водопостачання для мешканців Полонського району, а водопостачання міста Новоград-Волинського Житомирської області здійснюється з річки Случ. Так само в річках регулярно гине риба та інші живі організми. У квітні минулого року ДЕІ Поліського округу були розраховані збитки внаслідок загибелі риби на суму понад 21 млн.грн", – розповів Фірсов.

За словами нардепа, фабрика не вперше скидає в річку речовини, які буквально труять жителів Хмельницької та Житомирської областей. Екологи зверталися до суду з вимогою призупинити роботу підприємства і навіть виграли справу, однак апеляційний суд скасував це рішення. "Зробило керівництво фабрики якісь висновки? Однозначно ні!", – заявив Фірсов.

Майже тисяча за добу: Іспанія побила антирекорд за кількістю загиблих через COVID-19

четвер, 2 квітень 2020, 15:13

В Іспанії за добу від коронавірусу COVID-19 померло рекордна кількість людей – 950. Всього число жертв хвороби склало 10 003 осіб, передають Патріоти України. Всього станом на 2 квітня в країні заражені понад 110 тисяч осіб, при цьому майже 73,5 тисячі...

Тестів не вистачає, лікарів відправляють у відпустку: Кількість заражених медиків в Україні зростає (відео)

четвер, 2 квітень 2020, 14:57

Найвищий ризик заразитися коронавірусом у медиків та працівників лікарень, оскільки вони перебувають на “передовій” боротьби з епідемією. Сьогодні, 2 квітня, про зараження медпрацівників повідомила влада Тернопільщини, влада Чернівецької області, а так...