Екснардепа шукатиме Інтерпол: Суд заочно арештував Грановського за багатомільйонні афери на Одеському припортовому заводі

Вищий антикорупційний суд призначив підозрюваному в організації злочинної схеми зловживань на Одеському припортовому заводі екснардепу БПП Олександру Грановському заочне тримання під вартою.

Запобіжний захід 7 грудня 2022 року за клопотанням детектива НАБУ, погодженим прокурором САП, обрав слідчий суддя ВАКС Андрій Біцюк, повідомляє пресслужба САП.

Водночас у Центрі протидії корупції зазначають, що це рішення відкриває шлях для розшуку Грановського через Інтерпол.

Якщо екснардеп з'явиться на території України, його повинні затримати і доставити до суду протягом 48 годин для обрання запобіжного заходу.

Екснардепа Грановського підозрюють в організації схеми на Одеському припортовому заводі, через яку завод недоотримав 93,3 млн грн.

У 2015 році ОПЗ уклав декілька угод з компанією Newscope Estates Ltd. щодо продажу добрив. НАБУ і САП вважають, що ця компанія виконувала роль "прокладки", ОПЗ фактично їм нічого не постачав, а у контрактах навмисно було занижена вартість добрив.

Потім добрива продавалися за ринковою ціною реальним покупцям, при цьому їм напряму відвантажував добрива ОПЗ. Різницю в ціні учасники схеми виводили на пов'язані із ними рахунки.

Два роки тому підозру у цій справі отримали двоє посадовців ОПЗ Кімінчіджі та Чичельницький, власник компанії-учасниці схеми Newscope Estates Ltd Чумак та довірена особа екснардепа Ткаченко.

Її Грановський нібито пролобіював на посаду члена правління ОПЗ. Троє підозрюваних (Грановський, Ткаченко та Чумак) давно виїхали з країни та оголошені у розшук.

Захист наполягав на тому, що Грановський не переховується, а проживає на Кіпрі. На думку захисту, він не набув статусу підозрюваного, а один із ключових доказів обвинувачення (переписки Грановського з icloud) отримані детективами нібито в позапроцесуальний спосіб, а отже є недопустимим доказом.

Адвокати надали експертизи, зроблені на їхнє замовлення. Крім того, захист надав свої висновки аудиторів, зокрема KPMG, які не підтвердили збитки ОПЗ від продажу добрив.

"Далі своїм ходом": У РФ дитину зі зламаною ногою змусили повзти на четвертий поверх (відео)

понеділок, 6 лютий 2023, 17:50

У Пензенській області РФ підлітку зі зламаною ногою довелося повзти на четвертий поверх, щоб зробити рентген. Ліфти у поліклініці у вихідні не працюють, передають Патріоти України. Як повідомляє Телеграм-канал "База", підліток підвернув ногу, коли грав...

Не стримались: Російських футболістів побили під час матчу у Казахстані

понеділок, 6 лютий 2023, 17:37

Футболістів російської аматорської футбольної команди 2Drots побили під час останнього етапу матчу Медіаліги Казахстану - Media Football League. Інцидент стався у другому таймі матчу з Top Team із Киргизстану, передають Патріоти України. . На 65-й хви...