Експертно-наукове середовище США оновило рейтинги президентів за всю 250-річну історію держави. Найгіршим з 46 діячів виявився Дональд Трамп

Перше місце як і раніше утримує Авраам Лінкольн, а Джо Байдена на 14-му

Donald Trump, Дональд Трамп

Експертно-наукове опитування Presidential Greatness Project, яке фіксує ставлення американської наукової спільноти до президентів Сполучених Штатів, визначило Дональда Трампа останнім у рейтингу президентської величі.

Результати дослідження оприлюднив на своєму сайті професор політичних наук Університету Г’юсторна Брендон Роттінгаус.

"Основна мета цього опитування полягала у створенні рейтингу президентської величі, що охоплює всіх (американських – ред.) президентів від Джорджа Вашингтона до Джо Байдена" – зазначається в підсумковому документі дослідження.

Для цього респонденти мали оцінити відчуття величі кожного президента за шкалою від нуля до 100, де нуль – це повний провал президентства, 50 – середній показник, а 100 – найбільший. Потім рейтинги кожного президента усереднювалися, і за отриманими результатами створювався список.

Результати рейтингу 2024 року приблизно схожі з попередніми, які публікувалися у 2015 та 2018 роках, зазначають організатори. Однак в останньому списку все ж є розбіжності.

Так, перше місце, як і раніше, посідає Авраам Лінкольн з результатом 95,03 бали. За ним ідуть Франклін Рузвельт (90,83), Джордж Вашингтон (90,32), Тедді Рузвельт (78,58), Томас Джефферсон (77,53). До першої десятки також входять президенти Труман, Обама, Ейзенхауер, Ліндон Джонсон і Кеннеді. Причому, з часу попереднього опитування в 2018 році кілька президентів суттєво перемістилися в рейтингу. Зокрема, Барак Обама та Вілліс Грант піднялися на дев’ять позицій, тоді як Ендрю Джексон втратив 12 пунктів, а Келвін Кулідж опустився вниз на сім сходинок.

Чинний лідер Американської держави Джо Байден наразі посідає 14-те місце.

Водночас на останній позиції перебуває 45-й президент Дональд Трамп. У попередньому рейтингу, проведеному у 2018 році, Трамп перебував на передостанньому місці.

Раніше найгіршим президентом в історії США вважався Джеймс Бьюкенен, який очолював країну у 1857-1861 роках. Він залишився відомим своєю нерішучістю, що призвело до розколу півднем і північчю. Зараз він перебуває на передостанньому місці, перед Трампом.

Експертне опитування в межах проєкту Presidential Greatness Project 2024 проводилося з-поміж чинних та колишніх членів Американської асоціації політичних наук, які займаються дослідженнями президентів та виконавчої гілки влади США. Крім того, в опитуванні взяли участь науковці, які недавно опублікували дослідження в ключових наукових журналах та академічних виданнях.

Уроки з Конгресу

субота, 20 квітень 2024, 22:50

Пізнє, але критично важливе рішення Палати представників Конгресу означає, що тисячі і тисячі найкращих синів і дочок України залишаться живі, а загарбницькі плани путіна підуть прахом. Подумайте над цим, поки Україна видихнула з полегшенням.

Послуга коштувала не дуже дорого: У Києві затримали чоловіків, які "допомагали" складати іспити з водіння

субота, 20 квітень 2024, 22:44

У Києві правоохоронці викрили чоловіків, які за гроші допомагали скласти іспіти з водіння у сервісних центрах МВС. Про це інформує пресслужба столичної прокуратури, передають Патріоти України. За даними слідства, один з фігурантів справи використовував...