Експорт українського морозива побив усі рекорди - от хто купує найбільше

Українське морозиво завойовує все більше прихильників по всьому світу, про що свідчать ріст масштабів експорту цього продукту. Зокрема у 2023 році обсяги продажу десерту за кордон сягнули рекорду, а найбільше українського морозива вивезли у Молдову та різноманітні країни Європейського Союзу (ЄС).

Згідно з даними Української асоціації аграрного експорту (УААЕ), 2023 року українські виробники продали на зовнішніх ринках майже 10 тис. тонн морозива, що на 44% більше, ніж у попередньому році. При цьому їхній загальний дохід збільшився на 67% і перевищив $32 млн. Обидва показники стали максимальними за увесь час незалежності України.

У січні-березні Україна експортувала 2 тис. тонн морозива, що майже на чверть вище торішнього. Прибуток за перший квартал 2024 року склав $7 млн.

Де ласують українським морозивом?

До низки країн, де найбільше закупили українського морозива, належать:

  • Молдова (2301 т);
  • Німеччина (1909 т);
  • Польща (1873 т);
  • Ізраїль (963 т);
  • Литва (509 т);
  • Чехія (425 т).

Загалом найбільше морозива було продано у ЄС – прибуток, отриманий з цього напрямку експорту сягнув $19 млн (60% від загального показника). Але географію збуту замороженого десерту доволі диверсифікована – його також експортують до Іраку, США, Китаю, ОАЕ, Кот-д’Івуару, Гамбії, Канади та інших країн. Це посилює позиції України на світовому ринку морозива.

У першому кварталі 2024 року більшість доходів (близько 60 %) спеціалізовані експортери також отримали з Німеччини, Польщі та Молдови.

"Українська асоціація аграрного експорту констатує, що разом з позитивною динамікою експорту нашого морозива та розвинутою географією закордонних продажів, варто надалі розвивати його потенціал, розглядаючи, зокрема, традиційні країни-імпортери, серед яких Саудівська Аравія, Філіппіни, Малайзія, Сінгапур. Цей продукт має виражену сезонність пікового виробництва і споживання, але оптимальне охоплення покупців в різних регіонах планети допоможе вирівняти періодичність валютних надходжень", – зазначили у УААЕ.

"У нас є дуже чіткі сигнали": Влада Польщі попередила про можливий наплив біженців з України

четвер, 25 липень 2024, 21:30

З початку осені Росія значно посилила атаки на енергосистему України, що призвело до масштабних відключень світла та тепла по всій країні. Мільйони українців змушені жити в умовах постійних блекаутів, що створює нестерпні умови для проживання, особливо...

Хотів перетнути кордон, але... У Карпатах поблизу кордону з Румунією виявили тіло чоловіка

четвер, 25 липень 2024, 20:45

Під час патрулювання державного кордону прикордонний наряд виявив в гірській місцевості чоловіка без ознак життя, передають Патріоти України. Зазначається, що чоловік, ймовірно, намагався незаконно перетнути кордон, вибравши один із найскладніших маршр...