Протягом липня аномальна спека охопила Північну Америку, Європу і Китай, температура б'є всі рекорди. Це вже призвело до лісових пожеж і загибелі багатьох людей. При цьому, згідно з оцінкою вчених, такі тривалі надспекотні періоди тепер будуть повторюватися регулярно, передають Патріоти України.
Як повідомляє Reuters, згідно з дослідженням World Weather Attribution, глобальної групи вчених, яка вивчає роль, яку зміна клімату відіграє в екстремальних погодних умовах, без антропогенної зміни клімату події цього місяця були б "надзвичайно рідкісними".
Вони відзначають, що європейські та північноамериканські температури були б практично неможливі без наслідків зміни клімату, а в Китаї ймовірність таких температур наразі в 50 разів вища, ніж була у минулому.
За підрахунками World Weather Attribution, зростання концентрації парникових газів зробило європейську спеку на 2,5°С вищою, ніж вона була б в іншому випадку. Воно також збільшило спеку в Північній Америці на 2°С, а в Китаї — на 1°С.
Вчені також відзначають, що такі періоди аномальної спеки будуть ставати все більш імовірними, якщо парникові викиди не будуть скорочені.
За їхніми оцінками, тривалі періоди екстремальної спеки, ймовірно, відбуватимуться кожні два-п'ять років, якщо середні глобальні температури піднімуться на 2°С порівняно з доіндустріальним рівнем. За їхніми оцінками, середня температура в даний час підвищилася більш ніж на 1,1°C.
Директорка київського центру допомоги наркозалежним Марина Грібанова викликала обурення у мережі своєю заявою, що антидепресанти є наркотиком і нічим не допомагають. Про це вона написала у Facebook, передають Патріоти України. "Психіатричні ліки - це н...
Новий данський аналітичний центр 21st Europe почав просувати свій амбітний інноваційний проєкт Starline, спрямований на створення до 2040 року єдиної пан'європейської мережі високошвидкісних залізниць, яка працюватиме як єдина система метро для всього ...