Протягом липня аномальна спека охопила Північну Америку, Європу і Китай, температура б'є всі рекорди. Це вже призвело до лісових пожеж і загибелі багатьох людей. При цьому, згідно з оцінкою вчених, такі тривалі надспекотні періоди тепер будуть повторюватися регулярно, передають Патріоти України.
Як повідомляє Reuters, згідно з дослідженням World Weather Attribution, глобальної групи вчених, яка вивчає роль, яку зміна клімату відіграє в екстремальних погодних умовах, без антропогенної зміни клімату події цього місяця були б "надзвичайно рідкісними".
Вони відзначають, що європейські та північноамериканські температури були б практично неможливі без наслідків зміни клімату, а в Китаї ймовірність таких температур наразі в 50 разів вища, ніж була у минулому.
За підрахунками World Weather Attribution, зростання концентрації парникових газів зробило європейську спеку на 2,5°С вищою, ніж вона була б в іншому випадку. Воно також збільшило спеку в Північній Америці на 2°С, а в Китаї — на 1°С.
Вчені також відзначають, що такі періоди аномальної спеки будуть ставати все більш імовірними, якщо парникові викиди не будуть скорочені.
За їхніми оцінками, тривалі періоди екстремальної спеки, ймовірно, відбуватимуться кожні два-п'ять років, якщо середні глобальні температури піднімуться на 2°С порівняно з доіндустріальним рівнем. За їхніми оцінками, середня температура в даний час підвищилася більш ніж на 1,1°C.
У Кривому Розі до 1 року та 6 місяців тримання у дисциплінарному батальйоні ЗСУ засудили військового по мобілізації, який відмовився виконати наказ командира та відбувати на позиції поблизу Часового Яру. Про це йдеться у вироку Довгинцівського районног...
Народна депутатка України Наталія Піпа заявила, що подала депутатське звернення до СБУ та Національної поліції з проханням надати правову оцінку висловлюванням блогерки із Дніпра Анни Алхім, і після цього їй почали надходити дзвінки з погрозами. Про це...